Lokata Wyborcza w Idea BankuLinki sponsorowane

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się kampania wyborcza do zbliżających się wielkimi krokami wyborów parlamentarnych. Obecne sondaże poparcia danych partii pokazują, że coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz powołania koalicyjnego rządu. Ekonomiści przewidują, iż będzie to także niespokojny czas dla banków. Zapewne politycy będą wykorzystywać w kampanii populistyczne hasła dotyczące rynku finansowego. Idea Bank postanowił nie tracić czasu na przedwyborcze obietnice i wprowadził do oferty Lokatę Wyborczą. Bank tym samym nie obiecuje wysokiego oprocentowania lecz go zapewnia.

Lokata Wyborcza składa się z dwóch depozytów: 3 i 12 miesięcznego. Lokata o 3 miesięcznym okresie zapadalności oprocentowana jest na 6,43 proc. netto, a roczna na 5,52 proc. netto. Depozyty te charakteryzuje dzienna kapitalizacja odsetek, która zwalnia z płacenia podatku Belki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż rząd na początku 2012 roku wprowadzi nowe regulacje dotyczące naliczania podatku od zysków kapitałowych. Dlatego proponowane przez Idea Bank rozwiązanie musi chronić kapitał przez podatkiem Belki przez 12 miesięcy. Zmieniając sukcesywnie do końca 2011 roku oprocentowanie lokaty rocznej, Idea Bank chce wypłacić klientom większość odsetek. Od stycznia 2012 roku Lokata 12M oprocentowana będzie na poziomie 0,1 proc.

Lokata Wyborcza-główne cechy:

lokata składa się z 2 depozytów: Lokata 3M i 12M
oprocentowanie Lokaty 3M: 6,43 proc. netto
oprocentowanie Lokaty 12M: 5,52 proc. netto
dzienna kapitalizacja odsetek
bez podatku Belki
oprocentowanie Lokaty 12M od stycznia 2012 roku będzie wynosić 0,1 proc.
można założyć nieograniczoną liczbę lokat
minimalna kwota inwestycji to 2 tysiące złotych
maksymalna kwota inwestycji to 9 tysięcy złotych
zerwanie lokaty przed okresem zapadalności wiąże się z utratą odsetek

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
10 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Money Makers

Firma Money Makers cieszy się coraz większą popularnością za sprawą mediów. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście wśród tych, którzy nie tylko...

Zamknij