Kredyt dla eksportera – oferta Banku Gospodarstwa KrajowegoLinki sponsorowane

Strategicznym celem działania Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie i rozwój polskiej przedsiębiorczości. Bank angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy wspomagające działalność polskich firm. Do końca 2015 roku, BGK przeznaczy blisko 6 miliardów złotych na kredyty eksportowe. Chodzi o instrument o nazwie IRU- z założenia wspierający kontrakty handlowe zawierane z krajami charakteryzującymi się wysokim ryzykiem handlowym i mało rozwiniętym systemem bankowym np. Białoruś, Armenia, Kirgistan, Tadżykistan.

Od połowy 2010 roku Bank Gospodarstwa Krajowego wspomógł ponad 100 kontraktów eksportowych na łączną kwotę na łączną kwotę 1075 mln zł. BGK znany jest również z organizowania międzynarodowych misji gospodarczych, które cieszą się dużym zainteresowaniem firm chcących zaistnieć na „trudnych” rynkach. Na przykład chęć uczestnictwa w międzynarodowym forum gospodarczym w Kaliningradzie(29 listopada 2011 roku) zadeklarowało już ponad 150 rodzimych podmiotów gospodarczych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Kredyt dla eksportera - oferta Banku Gospodarstwa Krajowego, 8.0 out of 10 based on 1 rating
17 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Szybkie pożyczki dla bezrobotnych na sam dowód

Polskie banki w ostatnich czasach z powodu bardzo dużej konkurencji zaczęły między sobą ostro walczyć o klientów. Także kryzys finansowy...

Zamknij