Nowa Lokata Happy Plus w Banku Idea dla kwot do 100 000 zł

Od dawien dawna Lokata Happy przoduje pod względem oprocentowania na rynku krótkoterminowych lokata bankowych. Praktycznie prawie zawsze jest najwyżej oprocentowanym depozytem wśród lokat, które nie wymagają zakładania konta lub korzystania z innych dodatkowych produktów typu fundusze inwestycyjne itp. Może dzisiaj nie będziemy się rozpisywać dlaczego naszym zadaniem lokaty klasyczne przewyższają te kombinowane. W skrócie na funduszach można stracić znacznie więcej niż zyskać na promocyjnych lokatach. lokata-happyZ kolei w przypadku konieczności zakładania konta musimy o nim pamiętać, zwykle zawiera jakieś prowizje uwarunkowane aktywnym korzystaniem. Jest to zawsze problem jeżeli nie będzie to nasze podstawowe konto, a różnica w oprocentowaniu takiej lokaty w stosunku do lokata poza promocją jest na tyle mała, że bynajmniej nie rekompensuje całego tego zachodu z otwieraniem i zamykaniem konta. Ma to sens jedynie wtedy gdy chcemy przenieść się do danego banku. Nawet w przypadku kont w pełni darmowych, których jest niewiele i tak zawsze ich warunki mogą się zmienić, a potem jeśli w porę nie zamkniemy takiego rachunku może nam się na nim pojawić saldo ujemne w wyniku braku środków na pobór prowizji.

W przypadku lokaty Happy nie musimy zakładać konta w Idea Banku. Niestety można ją założyć tylko jeden raz jako nowy klient. Kolejnym minusem tej lokaty jest ograniczenie do 10 tys. jeśli sobie przeliczymy odsetki jakie zyskamy na tej lokacie to nie stanowią one wcale tak dużej różnicy dla kwot do 10 000 zł w stosunku do innych lokat jakby to się mogło wydawać patrząc na samo oprocentowanie. Jest to po prostu za małą kwota by generowała sensowny zysk z lokaty, szczególnie przy tak niskich stopach procentowych jakie są obecnie.

Jednak jakiś czas temu IdeaBank zaoferował nową wersję tej lokaty – pod nazwą lokaty Happy Plus. Jest to alternatywny depozyt dla klasycznej lokaty Happy. Również dla nowych klientów Idea Banku. Jest niżej oprocentowany niż klasyczna Lokata Happy, ale kwota maksymalna dla tej lokaty wynosi 100 000 zł. Co sprawia, że lokata ta jest znacznie bardzie opłacalna od swojej klasycznej wersji.

Minimalna kwota jaką można zdeponować na lokacie Happy Plus to 10 000 zł. Niem a to jednak znacznie, bo z oczywistych względów dla osób chcących ulokować kapitał poniżej 10 000 zł lepszym wyborem, będzie nieco wyżej oprocentowana klasyczna wersja lokaty Happy.

Obecnie lokata Happy Plus jest dostępna na 3 miesiące z oprocentowaniem stałym równym 3%. Z kolei klasyczna wersja lokaty Happy ma różne warianty oprocentowania. Najbardziej opłacalny jest naszym zdaniem wariant dwumiesięczny na 4% lub wariant 3-miesięczny na 3,5%. W przypadku wariantu na 1 miesiąc mamy oprocentowanie 3,5%, czyli niższe na niż na 2 miesiące, a pieniądze są zagospodarowane tylko przez jeden miesiąc. Przy kwocie do 10 000 zł odsetki za jeden miesiąc są znikome. Lokatę tą można założyć tylko raz jako nowy klient więc naszym zdaniem najlepiej wybierać warianty 3 miesięczne, bo nie ma innej alternatywnej czystej lokaty bankowej bez dodatków, z takim oprocentowaniem.

Źródła:
1. www.ideabank.pl – Strona Idea Banku
2. Lokata Happy Klasyczna i Plus w Idea Bank w porównaniu do innych depozytów – Blog Antyhaczyk.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Nowa Lokata Happy Plus w Banku Idea dla kwot do 100 000 zł, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv