Szybkie pożyczki dla bezrobotnych na sam dowód

Polskie banki w ostatnich czasach z powodu bardzo dużej konkurencji zaczęły między sobą ostro walczyć o klientów. Także kryzys finansowy panujący na świecie wzmaga poszukiwanie zysków przez najróżniejsze przedsiębiorstwa. Mimo to nie każdy ma szansę na otrzymanie pożyczki z banku.

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach działają instytucje stojące na straży banków. Prowadzą one listy nierzetelnych klientów, którym nie mogą one udzielać kredytów. Biuro Informacji Kredytowej bardzo skutecznie  psuje aktualnie życie wielu ludziom szukającym pomocy finansowej. Na szczęście dla nich na rynku pojawiły się firmy zapełniające lukę w produktach bankowych. Bardzo modne w tym zakresie stały się szeroko dostępne pożyczki bez bik na sam dowód. Dzięki nim osoby nie mogące wykazać zdolności kredytowej oraz posiadające negatywne opinie w BIK mają możliwość otrzymania pożyczek. Niestety oferty takich kredytów obciążone są jedną, podstawową wadą – są niezwykle drogie. Ich oprocentowanie przekracza kilkukrotnie to bankowe. Ktoś, kto decyduje się na kredyt bez bik musi mieć świadomość, że spłata zadłużenia nie będzie lekka. Wydatkowanie tak zdobytych pieniędzy na konsumpcję będzie skrajną nieodpowiedzialnością. Nieprzemyślane i nadmierne używanie pożyczek bez wątpienia przysporzy sporych problemów tym, którzy pożyczają za dużo.

Bardzo wiele osób biorących pożyczkę pozabankową nie bierze pod uwagi swojej sytuacji materialnej, co jest bardzo poważnym błędem. Ludziom często się bardzo spieszy, chcą jak najszybciej dostać potrzebne im pieniądze, pomijając przy tej okazji pewne ważne aspekty – takie chociażby jak ten wspomniany powyżej. Co się wówczas dzieje? Nietrudno oczywiście przewidzieć – pojawiają się problemy ze spłaceniem zobowiązania. Raptem bowiem okazuje się, że raty są wysokie i przychodzi taki moment, kiedy przestają być płacone regularnie.

To zaś pociąga za sobą dalsze konsekwencje – niestety nie są one przyjemne dla osoby zainteresowanej. Przed zaciągnięciem pożyczki pozabankowej trzeba zatem dokładnie przeanalizować  nie tylko warunki na jakich jest oferowana, ale również i stan własnego budżetu. Generalnie rzecz biorąc, obowiązuje w tym zakresie taka zasada, że zobowiązania o charakterze kredytowym bądź pożyczkowym nie powinny przekraczać 30 procent budżetu. To z kolei oznacza, że należy na nie przeznaczać maksymalnie taką właśnie część swoich dochodów.

Jest to w miarę bezpieczny pułap nie zagrażający finansowej stabilności domowych finansów. W sytuacji natomiast, kiedy na regulowanie opisywanych tu należności przeznaczmy więcej niż 30 procent tego, co zarabiamy, ryzykujemy więcej niż nam się wydaje. W skrajnych przypadkach dojść może nawet do bankructwa – nie tylko firma może okazać się bankrutem, osoba prywatna także. Takim sytuacjom można jednak na szczęście zapobiegać. ważne jest tylko zdroworozsądkowe podejście do tematu.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Szybkie pożyczki dla bezrobotnych na sam dowód, 8.0 out of 10 based on 1 rating

One Reply to “Szybkie pożyczki dla bezrobotnych na sam dowód”

  1. „Bardzo wiele osób biorących pożyczkę pozabankową nie bierze pod uwagi swojej sytuacji materialnej, co jest bardzo poważnym błędem” – dokładnie, stąd sie biorą sytuacje, w których ludzie wpadają w pętle pożyczkowe. Kiedy musiałem wziąć chwilówke, to sprawdzałem wszytskie opcje i wybrałem Feniko, bo jako jedyne miało aż 4 miesiące na spłatę – idealnie dla ostrożnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv