Kategoria: Felietony

Kredyty na dowolny cel bez zaświadczeń

Stos zaświadczeń oraz najróżniejszych formalności to coś co śni się po nocach tym osobom, które starają się o kredyt lub pożyczkę. Banki niejednokrotnie przesadzają więc z ilością dokumentów które trzeba im donieść żeby w ogóle zabrały się za rozpatrywanie naszego wniosku o gotówkę.

Szybkie pożyczki dla bezrobotnych na sam dowód

Polskie banki w ostatnich czasach z powodu bardzo dużej konkurencji zaczęły między sobą ostro walczyć o klientów. Także kryzys finansowy panujący na świecie wzmaga poszukiwanie zysków przez najróżniejsze przedsiębiorstwa. Mimo to nie każdy ma szansę na otrzymanie pożyczki z banku.

Kryzys w Strefie Euro szansą dla polskiej bankowości?

W 1991 roku rozpoczął się długoletni proces prywatyzacji polskiego sektora bankowego. Głównym celem działania Skarbu Państwa było znalezienie dla prywatyzowanych banków strategicznego inwestora z zagranicy. Prywatyzacja miała podnieść konkurencyjność polskich banków, które po 1991 roku znalazły się w nowych realiach rynkowych. W 2000 roku zakończyła się

Czy banki stracą klientów po zmianach w naliczaniu podatku Belki?

W cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń, w bankowości znów nawiąże do niedawnego wystąpienia premiera Donalda Tuska i jego „kryzysowego” expose. Nadchodzą ciężkie czasy dla portfela wszystkich Polaków. Nie powinniśmy się czuć oburzeni z takiego stanu rzeczy. Państwo ma fundamentalne obowiązki socjalne wobec każdego obywatela.

Sektor bankowy po exposé premiera Donalda Tuska

Po wygłoszonym przez premiera Donalda Tuska sejmowym exposé z niecierpliwością czekałem na ruch ze strony światowych agencji ratingowych. Premier w dość krótkim (jak na swoje możliwości) exposé przedstawił przyszłe reformy dotyczące różnych dziedzin naszego życia. Z racji mojego zainteresowania najbardziej ciekawiły mnie zagadnienia mające przełożenie na sektor bankowy.