Volkswagen Bank Polska S.A.

Informacje i opinie o banku Volkswagen Bank Polska S.A.

Początek działalności operacyjnej banku przypada na dzień 30 lipca 1998 roku. Wówczas otrzymał licencję bankową od Narodowego Banku Polskiego. Jest to bank internetowy i nie posiada oddziałów stacjonarnych. Volkswagen Bank Polska należy do grupy Volkswagen Financial Services AG oraz do Kulczyk Pon Investment B.V. Specjalnością banku jest udzielanie kredytów samochodowych na zakup takich marek jak Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. Specjalizacja w tym sektorze wynika z długoletniego doświadczenia banku na rynku europejskim. Od 2001 roku Volkswagen Bank Polska SA zaczął świadczyć usługi bankowości bezpośredniej dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Usługi bezpośrednie świadczone są poprzez nowoczesną platformę Volkswagen Bank Direct. Oferta produktów  banku oparta jest o podstawowe rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe ROR, konta firmowe , konta oszczędnościowe, lokaty terminowe, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe i limity kredytowe w rachunku osobistym. Ponad to bank oferuje leasing operacyjny samochodów oraz pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Klienci Volkswagen Banku Polska SA objęci są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym oraz ochroną Związku Banków Polskich. Obecnie kapitał zakładowy banku wynosi 55 milionów złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.7/10 (15 votes cast)
Volkswagen Bank Polska S.A., 6.7 out of 10 based on 15 ratings

2 Replies to “Volkswagen Bank Polska S.A.”

  1. Swego czasu byłem namawiany na założenie u nich konta, ale ostatecznie nie zdecydowałem się na to. Może dlatego, że VW bardziej kojarzy mi się z samochodami niż z finansami. A może jest tu ktoś, kto się zetknął z tym bankiem? Jakieś opinie?

  2. Mi też się ten bank kojarzy przede wszystkim z samochodami, a dokładniej z kredytami samochodowymi. O innych usługach nie słyszałem, ale to może dlatego że Volkswagenem to ja wolę jeździć, niż trzymać w nim pieniądze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv