SK Bank – Spółdzielczy Bank Rzemiosła i RolnictwaLinki sponsorowane

Data powstania SK Banku przypada na dzień 12 grudnia 1926 roku. W początkowej fazie rozwoju bank nosił nazwę Kasa Rzemieślnicza Spółdzielnia Sp. z.o o. Kasa ta została powołana przez kupców, rzemieślników i obywateli Wołomina. Natomiast celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie lokalnej przedsiębiorczości oraz obrona wspólnych interesów gospodarczych.

Po II Wojnie Światowej Kasa połączyła się z Kasą Stefczyka w Poświętnem. W 1975 roku przekształcono ją w Bank Spółdzielczy w Wołominie. Po zmianach gospodarczych w Polsce, w 1989 roku bank zmienił nazwę na Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa. Przyczyniło się to do kontynuacji misji założycielskiej banku oraz do społeczno-ekonomicznego rozwoju lokalnego środowiska. W ostatnim dwudziestoleciu bank zmienił się nie do poznania. Nastąpił wielokrotny wzrost funduszy własnych oraz rozwinęła się sieć placówek, w których wykorzystywane są nowoczesne technologie.

Dzisiaj SK Bank należy do grona największych banków spółdzielczych w Polsce. Można śmiało powiedzieć, iż oferta produktowa tego banku nie odbiega znacznie od usług oferowanych przez banki komercyjne-pod względem standardu i jakości.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.2/10 (21 votes cast)
SK Bank - Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa, 6.2 out of 10 based on 21 ratings
30 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najlepszy bank dla firmy – 2012 rok

Bank BGŻ otrzymał wyróżnienie w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”. Bank został doceniony przede wszystkim za szeroki wkład w rozwój...

Zamknij