Nordea Bank Polska S.ALinki sponsorowane

Informacje i opinie o banku Nordea Polska S.A

Grupa finansowa Nordea z obsługiwaną dziesięciomilionową liczbą klientów,  jest liderem w Europie Północnej oraz w regionie Morza Bałtyckiego. Grupa działa w sektorze bankowości detalicznej, korporacyjnej i instytucjonalnej. Poza tym sprawnie zarządza aktywami i ubezpieczeniami na życie.
W Polsce grupę reprezentuje przede wszystkim Nordea Bank Polska S.A. Na rodzimym rynku bank ten  rozpoczął swoją działalność we wrześniu 1992 roku (jako Bank Komunalny). W 1999 roku największa skandynawska grupa bankowa Nordea stała się strategicznym inwestorem Banku Komunalnego.

Strategia banku opiera się na dążeniu do objęcia pierwszego miejsca pod względem sprzedaży produktów finansowych w europejskim sektorze bankowym. Produkty Banku Nordea są wysoko oceniane przez Forbesa i miesięcznik Chip. Jako jedni z  pierwszych  banków w Polsce wprowadzili w 2006 podpis elektroniczny, uwierzytelniający klienta w sieci.

Zapraszamy do pisania własnych opinii i komentarzy na temat  banku Nordea Polska S.A

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.4/10 (16 votes cast)
Nordea Bank Polska S.A, 5.4 out of 10 based on 16 ratings
17 lutego 2011


Podobne


Tagi


5 opinie o Nordea Bank Polska S.A

  Wystąpiliśmy w tym banku o kredyt konsolidacyjny. Na początku doradca kredytowy banku uprzejmie wyjaśnił nam promocje, jakich doświadczymy biorąc u nich kredyt. Oczywiście zastawem pod kredyt miał być nowo wybudowany rok temu dom piętrowy z działką 1000 m. kw. Potrzebną dokumentację szybko dostarczyliśmy do doradcy kredytowego Nordea Bank. Wszystko przebiegało w sielskim nastroju, uśmiechy, uściski rąk zapewnienia, że mamy wystarczającą zdolność kredytową. Pozostał tylko rzeczoznawca wyznaczony przez bank, który miał wycenić nasz dom. Oczywiście za rzeczoznawcę płaciliśmy z góry 400 zł. co już wydało nam się dziwne gdyż w innych bankach jak się pytaliśmy opłata za wycenę potrącana jest z otrzymanego kredytu, a w przypadku nie otrzymania kredytu płaci bank. I tu zaczęły się schody. Pan rzeczoznawca gdy tylko zadzwonił zaczął narzekać, że daleko ale może jakoś dojedzie. Po przybyciu na miejsce zapytał się od razu na ile byśmy chcieli aby wycenił nasz dom. Jeszcze rok temu jak braliśmy kredyty na jego budowę rzeczoznawca z innego banku wycenił go na 600 tyś. więc taką sumę podaliśmy obecnemu rzeczoznawcy. Zaczęło się kręcenie nosem, wytykanie usterek, dłuższe siedzenie na kanapie patrzenie w nasze oczy i wzdychanie, że może dałoby się coś zrobić ale będzie ciężko. Sprawiało to takie wrażenie jakby rzeczoznawca chciał jakieś dodatkowe wynagrodzenie finansowe zwane potocznie „łapówką”. W życiu takich rzeczy nie robiłem, zresztą jakbyśmy szastali kasą na lewo i prawo to na pewno nie brałby kredytu. Rzeczoznawca pocmoktał i dojechał. Poinformowałem o tej sytuacji doradcę z Nordei, ten jednak tylko westchnął i powiedział, że nie jemu oceniać zachowanie ich rzeczoznawcy. Oczywiście procedura wyceny trwała ponad tydzień ( cztery zdjęcia i jeden krótki opis).nasz dom wyceniony został na 450 tyś. zł. Doradca kredytowy stwierdził, że czarno widzi nasz kredyt, nawet nie dołożył starań aby nam w jakiś sposób pomóc pomimo tego, że wycena i tak przewyższała kwotę kredytu o jaki się ubiegaliśmy. Zaczął unikać moich telefonów. Pojechaliśmy osobiście do doradcy poprosiliśmy z żoną o wycofanie dokumentów. Jak sie okazało po trzech tygodniach zastaliśmy wszystko w takim stanie jak przy ich składaniu. Widać było że doradca finansowy Nordei przez trzy tygodnie bardzo się napracował nad naszym wnioskiem. Widać było ulgę na jego twarzy jak je nam oddawał, przecież wreszcie pobył się problemu. Oczywiście kasa za rzeczoznawcę przepadła. ZDECYDOWANIE ODRADZAM TEN BANK, PAPIEROLOGIA, BRAK ZAINTERESOWANIA KLIENTEM.TYLKO WSÓŁCZUĆ KIEROWNICTWU NORDEA BANK TAKICH PRACOWNIKÓW I NAJTAŃSZYCH RZECZOZNAWCÓW. Dokumenty złożyliśmy w innym banku. Doradca kredytowy nowego banku dzwoni po trzy, cztery razy na dzień ponieważ sporządza dokumentację dla analityka, przynajmniej widać, że coś się z naszym wnioskiem dzieje.

  Mireczek1965
  30 czerwca 2011 o 07:39

  Niezły kanał. Nie znałem tego banku z tej strony. Może mam za małe doświadczenie, bo konto założyłem rok temu i nigdy jak dotąd nie składałem żadnych wniosków o kredyt czy pożyczkę. Po przeczytaniu powyższych perypetii warto mieć się na baczności.

  Karol
  13 września 2011 o 13:39

  wiem z własnego doświadczenia, że po złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny trzeba „chodzić” wokół swoich spraw…..ja dzwoniłem prawie codziennie!tak to już jest!jak coś nie idzie to najlepiej jest się udać do gabinetu dyrektora placówki!to działa naprawdę!

  kiero_szcz
  14 września 2011 o 08:33

  Omijajcie ten tzw.bank na kilometr.!!!!!!

  xyz
  12 lutego 2012 o 23:53

  Kredytobiorcy w CHF nie dajcie się oszukać BANKOWI !

  Bank NORDEA stosuje niedozwolone praktyki przy zmianie waluty spłaty na CHF.
  Zgodnie z ustawą zmiana waluty spłaty odbywa się BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW I ZOBOWIĄZAŃ.
  Podpisując wniosek o zmianę waluty spłaty kredytu na formularzu NORDEA zaciągacie dodatkowe zobowiązanie, między innymi:
  ZGADZACIE SIĘ NA USTANOWIENIE DODATKOWEGO ZABEZPIECZENIA W SYTUACJI ZMIANY KURSU WALUT (pkt 6 wniosku),
  ZGADZACIE SIĘ NA WEJŚCIE DO WASZEGO DOMU WSKAZANEMU PRZEZ NORDEA RZECZYZNAWCY (pkt 9).

  Czyli w sytuacji podniesienia kursu CHF Nordea uzyskuje dodatkowe narzędzia, aby wypowiedzieć Wam umowę kredytową.

  CO ROBIĆ ?
  Złożyć wniosek o przewalutowanie na czystej kartce papieru. Po 6 złożonych wnioskach Nordea pozytywnie rozpatrzyła mój wniosek o zmianę waluty spłaty, a nawet wypłaciła mi wyrównanie do średniego kursu CHF w NBP za 1 miesiąc. Bank ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi na Wasz wniosek.

  Przypuszczam, że inne banki stosują podobne wybiegi.

  Egzekwujcie swoje prawa !

  elka
  4 czerwca 2012 o 11:38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Sektor bankowy po exposé premiera Donalda Tuska

Po wygłoszonym przez premiera Donalda Tuska sejmowym exposé z niecierpliwością czekałem na ruch ze strony światowych agencji ratingowych. Premier w...

Zamknij