Meritum BankLinki sponsorowane

Meritum Bank pojawił się na polskim rynku w połowie lat 90. Na początku działał jako Bank Współpracy Europejskiej. W 2007 roku głównym udziałowcem banku został Fundusz Inwestycyjny Innova/4 L.P. Bardzo ważnym okresem dla banku były lata 2008-2009. Mianowicie w 2008 roku powstał nowy Zarząd Banku, a 12 miesięcy później zmieniono nazwę tej instytucji finansowej na Meritum Bank. Wówczas także przeniesiono centralę banku z Wrocławia do Gdańska.

Grupą docelową banku są średnio-zamożni klienci indywidualni oraz podmioty z sektora MŚP. Meritum Bank realizuje strategię, która zakłada pozyskanie 300 tysięcy klientów do końca 2013 roku. Z racji tego, iż jest to bank uniwersalny; posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów. Bardzo ważnym segmentem produktów dla banku jest dział consumer finance.

Zobacz co oferuje Meritum Bank dla swoich nowych i aktualnych klientów:

Meritum Bank Lokaty

Bank oferuje pełen zakres produktów kredytowych-od kredytów gotówkowych po pożyczki hipoteczne. Chcąc skutecznie konkurować i wdrażać szybko zmiany, bank musiał podjąć decyzję o uruchomieniu nowego, centralnego systemu informatycznego. Ta zmiana pozwala bezproblemowo wprowadzać „w życie” nowe strategiczne elementy.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.3/10 (52 votes cast)
Meritum Bank, 4.3 out of 10 based on 52 ratings
12 września 2011


Podobne


Tagi


18 opinie o Meritum Bank

  nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego banku!z ciekawości szukam w necie innych, nieznanych mi banków!mam nadzieję, że na tej stronce będą opisy wszystkich banków działających w Polsce

  giggs
  12 września 2011 o 23:31

   Ten bank to istni zlodzieje. uważajcie męczę się z nimi 16 miesięcy jak tak dalej beda naciagac to sprawe skieruje do sadu. płacę w terminie a oni mi przysylaja kary za opuznienia. tylko z nimi mam taki problem

   rafal
   23 kwietnia 2012 o 17:11

  Beznadziejny bank.Oszuści i złodzieje,uważajcie na ten bank.

  danuśka
  15 listopada 2011 o 09:39

  oferty bardzo atrakcyjne, przyjazny bank, polecam , posuadam konto osobistego w Meritum i jestem bardzo zadowolona,

  zosia
  2 grudnia 2011 o 18:24

  Już od 16 listopada bujam się z nimi nad załatwieniem reklamacji(ponad miesiąc!!)i nie potrafią powiedzieć kiedy naprawią swój błąd. Zwalają winę na swoją firmę informacyjną. Banku nie polecam.Mają w głębokim poważaniu klientów.

  jolka
  29 grudnia 2011 o 13:50

   jeśli zakładasz konto wspólne obydwoje macie osobne loginy do konta i transakcje wykonywane za pomocą systemu bankowości elektronicznej są potwierdzone kodami sms, więc nie ma takiej możliwości, aby dla dwóch użytkowników przychodziły hasła na jeden nr – mam nadzieję, że w miarę przejrzyście wyjaśniłam

   mamama
   27 czerwca 2012 o 10:14

  Cóż po reklamach, jeśli system (formularz) na stronie internetowej banku podczas zakładania konta online (konto zarabiające wspólne) nie pozwolił mi na założenie konta, ponieważ mamy z żoną 1 telefon komórkowy. Formularz po wpisaniu tego samego telefonu nie pozwolił na przejście do następnego kroku, podobnie jak przy pozostawieniu pustego pola przy telefonie żony – komunikat, ostrzeżenie o treści: ” Numery telefonów muszą być różne. Pole nie może być puste” Konsultant z infolinii banku był również bezradny – nie mógł nic z tym zrobić.

  Wynika z tego, że w Meritum Banku nie można założyć konta wspólnego dla 2 osób, jeśli każda z nich nie ma oddzielnego telefonu. Przejrzałem dostępne regulaminy i nie znalazłem w nich warunku posiadania oddzielnych numerów telefonów by móc założyć konto. Formularz na stronie banku nie jest zgodny z regulaminem zakładania konta.

  potencjalny klient
  13 stycznia 2012 o 17:00

  Mam u nich konto osobiste i lokaty i bardzo sobie chwalę. Zwłaszcza lokaty są bardzo interesujące i zwrot 4% za paliwo.

  amaron
  25 stycznia 2012 o 21:09

  Nie polecam tego banku,nie potrafia naprawic swojego bledu i zwalaja wszystko na klienta,nie potrafia sobie z pewnymi sytuacjami poradzic i wyjasnic,potrafia tylko zastraszac komornikami itd. maja swoich klientow poprostu w d…..e.

  Rafal
  31 stycznia 2012 o 16:21

  Zwrot kosztów za paliwo to po części wielka ściema!!! Trzeba znać się na kodach akceptanta kart płatniczych (MCC), które przyjmują w tych punktach wartości: 5541, 5542, 5983 na stacjach paliwowych ………….cha, cha,cha jako zwykły zjadacz chleba nie jestem w stanie tego sprawdzić. Jak kody nie pasują to żegnaj premio za tankowanie…..

  aaaaa
  2 lutego 2012 o 11:30

   chyba tylkoi znikoma ilosc jest takich stacji paliw z tym kodem MCC. tylko moze wielkie CITY a nie male miasta.

   dyska
   30 maja 2012 o 16:26

  Beznadziejny bank, kredyt przyznają bardzo długo,wymagania śmieszne a w razie problemów na nikogo nie można liczyć,wysłałem pismo do banku z zapytaniem,bank ma 4 dni robocze na odpowiedz a tu po 18 dnia pani informuje że sprawa jest w toku .Klientów mają gdzieś.
  ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!! ZŁODZIEJE OPROCENTOWANIE 43 %

  bestcyber
  14 lutego 2012 o 21:39

  NIE POLECAM. OSZUŚCI I ZŁODZIEJE. WPROWADZAJĄ W BŁĄD A PÓŹNIEJ KRADNĄ. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ. NA POCZĄTKU WSZYSTKO FAJNIE A PÓŹNIEJ ROBIĄ WSZYSTKO ŻEBY WYPOMPOWAĆ Z WAS KASĘ

  oszukany
  2 kwietnia 2012 o 22:16

  Zalozylem konto w banku miesiąc temu i do tej pory nie mam aktywnego konta, bo niby mial dotrezc kurier do mnie z brakującymi papierami ktore wczesniej zapomnieli mi wyslac. do tej pory ani kuriera, ani aktywnego rachunku ani nie moge zrobic przelewów po prostu WIELKIE NIC!!!!

  dyska
  30 maja 2012 o 16:25

  Nieprofesjonalna rozmowa kwalifikacyjna. Jakiś gostek, to nie prowadził rozmowy, a przesłuchiwał. Bank nie ma w swojej kulturze kadrowej kończyć procesu rekrutacyjnego, poprzez, chociaż i negatywne, informowanie o wyniku. Wstyd i żenada.

  PAO
  2 czerwca 2012 o 16:45

  Przestrzegam przed bankiem MERITUM. Złożyłem dyspozycje założenia lokaty na 4 miesiące. Po odpowie 4 miesięcy – okazało się, że lokaty nie ma – był tylko nieoprocentowany depozyt na rachunku technicznym i jakoś lokata się nie uaktywniła. Prośba o wyjaśnienie tej sprawy została pominięta milczeniem. W MERITUM BANK założenie lokaty nie jest lokatą proszę uważać na ten bank i pamiętać o wysokim stopniu lekceważenia klienta w przypadku zaszłych niejasności. Moim zdaniem bank mało poważny i współpraca może bardzo rozczarować. Niska ocena zaufania i raczej dyskwalifikacja w przyszłych decyzjach inwestycyjnych.

  Nazwa
  14 czerwca 2012 o 07:02

  Chyba najgorszy bank na świecie wyciągneli ode mnie 22 tysiące za nic zgodnie z prawem co za potworni ludzie tam pracują za hitlera to by ich szybko rozstrzelali!

  poszkodowanych nie brak
  4 lutego 2013 o 15:44

  Meritum Bank był całkiem fajnym bankiem, wysokie oprocentowanie lokat, terminowość, brak większych opłat. Ale wszystko jest do czasu. MB został przejęty !! i zaczęło się !!
  Otworzyłem ROR, dawali lokatę na 5%, ale po przejęciu tego banku zaczęli wprowadzać dziwne i dość wysokie opłaty za obsługę, więc zamknąłem ROR. W ramach RORu była otwarta 1 lokata. Zlikwidowali ją, nie wypłacając mi żadnych odsetek !! Umowa ramowa to jest dla nich to samo co ROR. Jak zamkniesz ROR to również zrywasz umowę ramową i kasują Ci wszystkie lokaty otwarte z poziomu rachunku (bez wypłaty odsetek), zamiast je przenieść poza rachunek i uczynić chociażby klasycznymi depozytami internetowymi. Żenada. Średniowiecze. Złodziejstwo. Czas się z nimi pożegnać.

  Armanov
  1 maja 2015 o 00:39

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto osobiste BZ WBK

Informacje i opinie o kontach osobistych w banku BZ WBK Sektor bankowości indywidualnej umożliwiający korzystanie z bankowości internetowej przeżywa w...

Zamknij