ING BANK ŚląskiLinki sponsorowane

Informacje i opinie o Banku Śląskim ING

ING Bank Śląski zaistniał na polskim rynku bankowości komercyjnej 1 lutego 1989 roku. Już w 1991 roku, bank z siedzibą w Katowicach przekształcił się z instytucji państwowej w spółkę akcyjną. Wówczas 100 procent akcji było w posiadaniu Skarbu Państwa. W 1993 roku Komisja Papierów Wartościowych wyraziła zgodę na wprowadzenie akcji Banku Śląskiego na Giełdę Papierów Wartościowych. Pierwszy dzień publicznego obrotu akcjami 25 stycznia 1994 roku,  przyniósł rekordową cenę za akcję-675 zł.

Sprawdzaj na bieżąco aktualne oferty i produkty w ING Banku Śląskim:

ING Kredyt hipoteczny

Źródłem obecnej nazwy banku są liczne wykupy akcji Banku Śląskiego przez Grupę Kapitałową ING w latach 1996-2001. Ostatecznie od 6 września 2001 roku Bank Śląski zmienił nazwę na ING Bank Śląski. Będąc członkiem Grupy ING, zaczął realizować jej strategię. Charakterystyczną cechą banku jest zorientowanie na klienta i konserwatywne podejście do ryzyka. Wspólna strategia tej grupy kapitałowej polega na dostarczaniu zintegrowanych usług finansowych dla klienta detalicznego.

Oprócz wysokich miejsc zajmowanych w licznych prestiżowych rankingach, ING Bank Śląski w relacji ze wszystkimi grupami interesariuszy, stosuje koncepcję społecznej i środowiskowej odpowiedzialności biznesu (m.in. jasne i uczciwe reguły umów dotyczących produktów bankowych).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.8/10 (22 votes cast)
ING BANK Śląski, 5.8 out of 10 based on 22 ratings
4 marca 2011


Podobne


Tagi


10 opinie o ING BANK Śląski

  Mam konto w ING od 2004 nigdy się nie zdarzyło aby pozytywnie rozpatrzono jakakolwiek prośbę o kredyt, kredyt hipoteczny, kartę kredytową, miesięczne wpływy na konto to około 45000, dochód netto według PIT to około 20000 PLN. Starałem się o kartę kredytową odmowa, kredyt hipoteczny w wysokości 80 000 na zakup nieruchomości o wartości 400 000- odmowa, linie kredytowa dla firmy w wysokości 30 000 pln odmowa, kilka razy próbowałem nieśmiało zapytać o sfinansowanie zakupu ciężarówki albo przyczepy, zawsze odmowa, Bank samoistnie przyznał mi według jakiegoś niejasnego mechanizmu kartę kredytową na 4500, i linie kredytowa na 16000 pln, według doradcy są to super oferty dla cennych klientów. Rozumiem że są ostrożni ale w przypadku gdy znają moją historie od 7 lat, to czegoś tu nie rozumiem.

  Rafaelicki
  29 sierpnia 2011 o 09:22

   Całkowicie nie zgadzam się z tą negatywną opinią i uważam, że jest niewiarygodna! Od 12 lat lokuję swe oszczędności w ING Banku Śląskim, otrzymałem bez problemu dwie spore pożyczki oraz kartę kredytową. Jestem także zadowolony z oprocentowania lokat i ogólnego poziomu obsługi klienta. Szczerze polecam ten Bank i jego usługi!!!

   Rahi
   3 czerwca 2012 o 21:18

  Dziwię się, że jeszcze Pan nie zmienił banku…tyle lat konto-na pewno ma Pan dobrą historię kredytową

  mirek
  30 sierpnia 2011 o 08:56

  Mam podobne doświadczenia jak Rafaelicki i identyczne opinie o banku śląskim ing. Dawno już zmieniłem bank i zlikwidowałem tam konta zarówno firmowe jak i osobiste. Przychody na poziomie 50 tys. zł miesiąc w miesiąc, a oni chcą sterte zaświadczeń przy jakimś małym kredycie, a na koniec jeszcze i tak go okrajają. Bank ing ma chyba tylko fajne reklamy z Konratem i nic po za tym co by mnie mogło zainteresować.

  admin
  9 września 2011 o 11:46

  Nie polecam tego banku.Starałam się o kredyt pod hipotekę.Złożyłam dokumenty,była wycena,wpłaciłam 230 zł i na tym się skończyło.Jeszcze coś kazali zrobić naciągnęli mnie na dodatkowe koszty i kredytu nie przyznali.

  graż
  6 października 2011 o 16:36

  Miałam w ing konto przez 3 lata i na szczęście już zmieniłam! Bardz0 nieuczciwy bank, nic nie można normalnie załatwić, mnóstwo zachodu o każdy drobiazg, nawet przy zmianie telefonu trzeba udać się osobiście do oddziału, dodatkowo naliczają co chwilę jakieś ukryte koszta, bankomatów jest mało a na dodatek wypłata zawsze przychodziła mi z co najmniej 1 dniowym opóźnieniem, w porównaniu z koleżankami w pracy które miały konta w innych bankach. Jednym słowem ODRADZAM!!!

  Moni
  2 kwietnia 2012 o 14:34

   Moja odpowiedź:
   – bardzo uczciwy Bank,
   – wszystko można „normalnie” załatwić,
   – niewiele zachodu z „drobiazgami”,
   – zmianę n-ru telefonu załatwia się w ciągu 10 sekund on-line!
   – jest sporo bankomatów i ich ilość ciągle wzrasta,
   – wynagrodzenia dostępne zawsze terminowo,
   – POLECAM!!!

   Rahi
   3 czerwca 2012 o 21:42

  Moi znajomi mają chyba jakieś profity z tytułu chwalenia ich usług, bo im bardziej ja narzekam, tym bardziej oni sobie chwalą ten bank. A moim zdaniem chwalić nie ma za co, bo tyle kilometrów, co tam wydeptałem i godzin, które straciłem, mógłbym wykorzystać w innym – dużo lepszym celu. Ale czytając powyższe komentarze, widzę, że nie jestem w tym osamotniony

  Steff
  28 maja 2012 o 14:17

   Pewne osoby posiadają być może jakieś profity z tytułu ganienia i oczerniania usług tego Banku ponieważ ja i spore grono moich znajomych jesteśmy bardzo zadowoleni z wieloletniej współpracy z ING Bankiem Śląskim w relacji bank-klient! Szczerze i bezinteresownie polecam!!!

   Rahi
   3 czerwca 2012 o 21:51

  Witam
  zdecydowanie odradzam usługi w ING moje doświadczenia są bardzo złe na infolinii wielokrotnie wprowadzano mnie w błąd pobierano mi również nienależne opłaty z rachunku itp. na moje skargi często padały niemerytoryczne odpowiedzi i kłamstwa,Mirek mir7777@interia.pl

  mirek
  10 lipca 2012 o 20:52

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Dokumenty potrzebne do założenia konta walutowego przez firmę z zagranicy

Najważniejszą rzeczą, potrzebną do założenia rachunku walutowego przez firmę niezarejestrowaną w Polsce jest dostarczenie bankowi stosownych dokumentów dotyczących rejestru firmy...

Zamknij