HSBC Bank Polska SALinki sponsorowane

Informacje i opinie o banku HSBC Bank Polska SA

Grupa HSBC powstała w II połowie XIX wieku jako brytyjski bank w Chinach ( dawna nazwa: Hong Kong and Shanghai Banking Corporation).

Początkowo głównym zadaniem spółki było finansowanie handlu europejskiego na  Dalekim Wschodzie. Obecnie grupa z siedzibą w Londynie, należy do najważniejszych instytucji finansowych na świecie. Skupia 7500 oddziałów w 85 państwach. Duża wartością grupy są doświadczeni pracownicy o bogatej wiedzy ekonomicznej, międzynarodowa obecność HSBC pozwala zaoferować elastyczne podejście do klienta. HSBC obecna jest na polskim rynku od 1990 roku i koncentruje się przede wszystkim na usługach bankowości  klientów indywidualnych , korporacyjnych . Gamę produktów poszerzają usługi skarbowe i inwestycyjne.

Dobre imię banku umacniają zasady jakimi kierują się w działaniach wszyscy członkowie grupy. Do przestrzeganych zasad należą: ograniczanie biurokracji do minimum, przedkładanie interesów zespołu nad interesami osobistymi, promocja dobrej praktyki społecznej i zrównoważonego rozwoju, uczciwe postępowanie na każdym szczeblu zawodowym i przywiązanie do jakości. HSBC otrzymał prestiżową nagrodę w edycji konkursu Euromoney Awards of Excellence dla Najlepszego Banku na Rynkach Wschodzących.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.8/10 (5 votes cast)
HSBC Bank Polska SA, 4.8 out of 10 based on 5 ratings
7 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o HSBC Bank Polska SA

    Gdy mieszkałem w UK, miałem tam konto. Bardzo fajny bank z dobrą ofertą zarówno dla miejscowych jak i cudzoziemców z różnymi dochodami. Myślałem że w Polsce będzie podobnie i rozczarowałem się. HSBC w PL to jakaś nadęta instytucja dla ludzi z grubymi portfelami, w garniturkach i lakierkach. Rozumiem że na takich klientach zarabia się najwięcej, ale z tą swoją elitarnością to już przesadzili

    Bart
    28 maja 2012 o 10:22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Infolinia w MultiBanku – usprawnienie serwisu telefonicznego

Bankowość telefoniczna jest jedną z form bankowości elektronicznej. Prościej mówiąc jest to oferowanie usług bankowych za pomocą telefonu. Zakres tych...

Zamknij