Euro Bank SALinki sponsorowane

Informacje i opinie o banku Eurobank

Właścicielem 99 procent akcji Eurobanku SA jest francuska grupa kapitałowa Societe Generale. Grupa ta pod względem udziału w rynku, należy do czołówki instytucji finansowych w strefie euro. Societe Generale rozpoczęła działalność w Polsce już w 1976 roku. W Europie Środkowej i Wschodniej obsługuje ponad 10 milionów klientów i posiada 3000 sieć oddziałów. Obszarem działania głównego akcjonariusza Eurobanku jest bankowość detaliczna i korporacyjna. Działalność operacyjną francuskiej instytucji finansowej poszerzają usługi dotyczące zarządzania aktywami.

Zobacz flagowe produkty oferowane przez Eurobank:

Eurobank Lokaty
Eurobank kredyt hipoteczny
Eurobank konto
Eurobank kredyt gotówkowy
Eurobank karta kredytowa

Misją Eurobanku jest oferowanie prostych produktów finansowych-głównie usług kredytowych. Flagowymi produktami banku są kredyty konsumpcyjne, karty kredytowe i kredyty hipoteczne. Te trzy produkty są dostosowywane do odpowiedniej grupy odbiorców.

Bank buduje również swoją wartość poprzez wspieranie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Sieć placówek Eurobanku działa na zasadzie franczyzy. Ten model biznesowy sprawdza się w mniejszych ośrodkach (głównie miejscowości posiadające 12-25 tys. mieszkańców). Natomiast oddziały własne banku, usytuowane są w największych miastach Polski. Od 2007 roku, w Polsce działa już 141 partnerskich placówek.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.5/10 (17 votes cast)
Euro Bank SA, 4.5 out of 10 based on 17 ratings
9 marca 2011


Podobne


Tagi


8 opinie o Euro Bank SA

  Mam takie pytanie bo naprawde nie wiem. Czy Eurobank to jest normalny bank czy jakiś parabank? Czy eurobank podlega komisji nadzoru bankowego i czy ma gwarancje skarbu państwa? Ciężko jest znaleźć niezależne i obiektywne opinie o eurobanku więc dlatego zdecydowałem się spytać.

  czy eurobank ma gwarancje państwa
  4 stycznia 2012 o 11:29

  Zdecydowanie Eurobank podlega już Komisji Nadzoru Finansowego. Pierwszą oznaką jest to, iż Eurobank ma zgodę na trzymanie depozytów terminowych. Dawniej Eurobank z tego co wiem to trudnił się tylko oferowaniem pożyczek gotówkowych

  kiero
  4 stycznia 2012 o 15:03

  Czy widzicie ile banków w Polsce jest w francuskich rękach ? Mi się to niezbyt podoba. Nie mam w prawdzie swoich oszczędności, ale uważał bym gdzie je lokować. Patrząc na to jak kryzys dopada Grecję, Włochy i wisi nad Francją, to niezbyt to pozytywnie wróży takim ‚polskim’ bankom.

  Precz ż żabojadami
  5 stycznia 2012 o 22:18

  Bank oszukuje klientów. Spłaciłam kredyt zgodnie z umową telefoniczną w dniu wyznaczonym przez bank w całości, przed upływem całkowitej spłaty kredytu. Bank pieniądze pobrał nie zawiadomił mnie w żadnej sposób co się dzieje z pieniędzmi i czy kredyt został spłacony w całości. Prawie po roku czasu dowiedziałam się, że te pieniądze leżą jako nadpłata i są pobierane na poszczególne raty a kredyt jest nadal oprocentowany w normalnej wysokości i do dnia dzisiejszego do całkowitej spłaty kredytu musze jeszcze dopłaci 400zł. Mam pytanie, gdzie są odsetki za pieniądze wpłacone do przodu ??? Jest to oszutstwo w białych rękawiczkach ! Rozżalony klient

  aniela nowacka
  17 stycznia 2012 o 11:55

  do Pani Anieli
  Droga Pani, przez tel dowiedziała się Pani ile potrzeba do całkowitej spłaty kredytu.
  jednakże popełniła Pani parę błędów i proszę nie obwiniać za to bank.
  1. Gdy udała się Pani do banku powinna Pani złożyć ustną dyspozycję pracownikowi dot. całkowitej spłaty kredytu.
  2. Powinna Pani dostać do podpisania druk który własnie się tak nazywał czyli wniosek o wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu.
  Po wypełnieniu i podpisaniu tego wniosku, pracownik banku składa taką dyspozycję w systemie. Powoduje to iż w terminie zapadalności raty pobiera się cała kwota potrzebna do zamknięcia kredytu, a nie tylko rata która jest wyznaczona na dany termin.
  Śmiem twierdzić że wpłaciła Pani potrzebna kwotę do spłaty kredytu jednak nie wydała Pani jasnej dyspozycji określającej że ma być to kwota która zapewni całkowitą spłatę, dlatego tez pobierały się co miesiąc środki określone ratą.
  3. Powinna Pani udać się do banku po terminie zapadalności raty po bezpłatny wniosek potwierdzający zamknięcie kredytu. Gdyby udała się Pani po ten wniosek od razu wiedziała by Pani że kredyt się nie zamknął.
  Mam nadzieję że pomogłam i wyjaśniłam Pani zaistniałą sytuację.
  pozdrawiam

  pracownik
  22 lutego 2012 o 23:09

  Pani Aniela najwyraźniej coś przeoczyła, tzn. czegoś nie dosłyszała. Chyba w każdym banku jest tak, że gdy chce się spłacić szybciej zaciągnięte zobowiązanie, należy to ustalić na piśmie. Przy spłacie liczą się terminy poszczególnych rat, więc gdy chce się coś zmienić (w tym przypadku spłacić szybciej) należy to również szczegółowo ustalić – tak mnie poinformowała pani w banku gdy brałam kredyt. Można powiedzieć, że wręcz przestrzegała mnie przed wcześniejszą samodzielną spłatą. Mówiła chyba nawet coś o aneksie do umowy.

  Marcin
  22 maja 2012 o 14:22

  Nie orientujecie się może, czy Eurobank sprawdza w BIK i KRD ?
  Już nie mam problemów finansowych, potrzebuję kredyt na rozwój firmy, ale jestem w BIK.

  Zadłużony
  13 czerwca 2012 o 10:04

  Mam w Eurobanku ROR + RO od 4 lat. Denerwujący jest systemem transakcyjny, który CZĘSTO nie odświeża danych po wykonaniu operacji. Jest to dolegliwe bo jeśli przeleje się środki z RO na ROR i długo nie pokażą się one na ROR, to nie można wykonać np. dalszego przelewu na zewnątrz! Poza tym o.k. Trzyma mnie tam fakt, że konto ma wielka zaletę iż nie ma limitów ilości przelewów w miesiącu z RO na ROR (co występuje w większości innych banków). Ponadto poza kontem online, pobliską placówkę mogę traktować jak okienko kasowe do bezpłatnych wpłat i wypłat.

  Bi
  4 lipca 2012 o 20:54

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata na Dzień Dobry BOŚ Bank – odsetki z góry

BOŚ Bank zamierza przyciągnąć klientów Lokatą na Dzień Dobry, dzięki której odsetki wypłacane są w chwili, kiedy klient zakłada lokatę....

Zamknij