Credit Suisse

Credit Suisse – oddział w Polsce. Jest to druga pod względem wielkości kapitału szwajcarska Grupa Finansowa. Główna siedziba banku Credit Suisse mieści się w Zurychu. Bank powstał w 1856 roku i w początkowej fazie rozwoju działał jako Szwajcarska Instytucja Kredytowa(„Schweizerische Kreditanstalt”). Credit Suisse ekspansję na zagraniczne rynki rozpoczął w 1940 roku. Wówczas powstał pierwszy zagraniczny oddział banku w Nowym Jorku.

Aktualna struktura banku została podzielona na trzy piony bankowości: inwestycyjna, dla osób prywatnych, zarządzanie aktywami. Zaproponowane przez Credit Suisse rozwiązania inwestycyjne to odzwierciedlenie szanowanej w świecie szwajcarskiej tradycji bankowej. Po przemianach gospodarczych w Polsce na początku lat 90, Credit Suisse zagościł także w naszym kraju. Polska placówka z sukcesami działa od 1991 roku i odgrywa wiodącą rolę na krajowym rynku finansowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.3/10 (6 votes cast)
Credit Suisse, 6.3 out of 10 based on 6 ratings

One Reply to “Credit Suisse”

  1. Dlaczego te wszystkie zagraniczne banki, wchodząc na polski rynek nie starają się dostosować nazwy do naszych realiów i zdolności lingwistycznych. Idę o zakład, że większość społeczeństwa nie wie nawet jak wymawiać nazwę Credit Suisse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv