Commerzbank AGLinki sponsorowane

Commerzbank został założony przez niemieckich kupców 26 lutego 1870 roku w Hamburgu. Obecnie jest to drugi co do wielkości bank w Niemczech. Posiada bardzo rozległą siec placówek w całych Niemczech i w Europie m.in. w takich krajach jak Szwajcaria, Hiszpania, Polska, Luksemburg. Planowana jest także ekspansja na odleglejsze rynki obu Ameryk i Azji. Podczas kryzysu światowej gospodarki w 2008 roku, Commerzbank bardzo ucierpiał i wystąpił o rządowe wsparcie w wysokości ok. 18 miliardów euro. W zamian za pomoc finansową rząd niemiecki przejął 25 procent akcji banku.

W 2009 roku nastąpiła fuzja Commerzbanku AG z Dresdner Bankiem. Oferta banku obejmuje klientów indywidualnych, biznesowych i wielkie międzynarodowe korporacje. Zatem jest to instytucja kompetentna w szerokim zakresie na prawie każdym rynku finansowym. Aktualnie z usług Commerzbanku korzysta ponad 14 milionów klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
19 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Co to jest międzynarodowy numer konta bankowego IBAN?

W ramach standaryzacji rachunków bankowych w 2000 roku Związek Banków Polskich opracował system NRB(do wykorzystania w obrocie krajowym zarówno złotowym...

Zamknij