BRE Bank SALinki sponsorowane

Informacje i opinie o banku BRE Bank S.A.

Historia BRE Banku sięga roku 1986. Wówczas powstał Założycielski Akt Notarialny banku i pierwsza od czasów powojennych w Polsce, sprzedaż akcji w ofercie publicznej. W latach 1987-1988 bank rozpoczął działalność operacyjną w zakresie obsługi klientów biznesowych i handlu zagranicznego. W dobie przekształceń ustrojowych i „uwolnieniu systemu gospodarczego”; bardzo ważnym wydarzeniem dla polskiej gospodarki i samego banku było przyznanie linii kredytowej przez Bank Światowy. Przyczyniło się to do rozwoju przemysłu spożywczego  i eksportu w naszym kraju.

Po przeprowadzeniu prywatyzacji w 1990 roku, BRE Bank rozpoczął budowę solidnej grupy kapitałowej. W latach ‘90 powstały m.in. Biuro Maklerskie „BRE BROKERS”, Spółka BRE Service (obecnie BRE Leasing), TFI SKARBIEC. W nowym stuleciu uruchomiono detaliczną część BRE Banku- mBANK (był to pierwszy, całkowicie wirtualny bank w Polsce). Rosnące potrzeby przyjaznej i zdalnej bankowości wśród społeczeństwa , zaowocowały uruchomieniem Multibanku- kolejnej detalicznej części BRE Banku dla zamożnych klientów.

Obecnie jest to jedna z najważniejszych instytucji finansowych w Polsce; zarówno pod względem posiadanego kapitału i rozmiarów działalności. O sukcesie banku świadczą jego notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ciągu ostatniego roku cena za akcję spółki wzrosła o ponad 50 punktów procentowych. BRE Bank kieruje ofertę do klientów biznesowych. Detaliczny sektor jest obsługiwany przez mBANK i MULTIBANK.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.4/10 (15 votes cast)
BRE Bank SA, 6.4 out of 10 based on 15 ratings
13 marca 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o BRE Bank SA

    Patrząc na historię BRE Banku można uznać, że bardzo dobrze się rozwinął przez te dwadzieścia kilka lat swojej działalności. Zaczynali od obsługi handlu zagranicznego, a skończyli na ogromnej grupie kapitałowej. To się chwali!

    Jacek Płock
    28 czerwca 2012 o 13:21

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy banki stracą klientów po zmianach w naliczaniu podatku Belki?

W cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń, w bankowości znów nawiąże do niedawnego wystąpienia premiera Donalda Tuska i jego „kryzysowego” expose. Nadchodzą ciężkie...

Zamknij