Bank ZunoLinki sponsorowane

Zuno Bank – internetowy bank Grupy Raiffeisen. W dobie kryzysu finansów publicznych w Europie, banki rozpoczynają zakrojoną na szeroką skalę wojnę depozytową. Nie ma przypadku w tym, iż dynamicznie wzrasta średnie oprocentowanie depozytów terminowych w polskim sektorze bankowym. Każdy kryzys finansowy skłania całe społeczeństwo do oszczędzania. Walkę o depozyty potęguje coraz mniejsze zaufanie na rynku międzybankowym. Rośnie ryzyko niewypłacalności sektora bankowego i trudności w dostępie do kredytów dla przedsiębiorstw.

Dlatego świetnie z debiutem trafił wirtualny Bank BGŻoptima- o charakterze oszczędnościowym. Co więcej w przyszłym roku rozpocznie działalność Alior Sync oraz Zuno- bank należący do austriackiej Grupy Raiffeisen International. W Europie Środkoso-Wschodniej, internetowy Bank Zuno z powiedzeniem działa już w Czechach i na Słowacji. Polska oferta ma być zbliżona do tej na Słowacji. To znaczy będzie to bank nastawiony na obsługę klientów za pomocą kanału internetowego.

Strategicznym celem Banku Zuno na początku działalności będzie gromadzenie depozytów i budowanie szerokiej bazy klientów. W ofercie banku znajdziemy przede wszystkim konta osobiste, oszczędnościowe oraz lokaty terminowe. Ciekawym narzędziem wykorzystywanym przez Bank Zuno jest tzw. Autopilot-klient ustala min. i max. saldo na rachunku bieżącym, nadwyżka jest automatycznie przekazywana na konto oszczędnościowe. „Less bank, more life”- to hasło przewodnie Banku Zuno.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Bank Zuno, 6.0 out of 10 based on 1 rating
23 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Rabobank Polska SA

Jest to jedna z większych instytucji finansowych w Holandii, która należy do Grupy Kapitałowej Rabobank. Ciekawe jest to, że ten...

Zamknij