Bank Gospodarstwa KrajowegoLinki sponsorowane

Bank Gospodarstwa Krajowego powstał w 1924 roku w wyniku fuzji trzech publicznych banków(Polskiego Banku Krajowego, Państwowego Banku Odbudowy oraz Zakładu Kredytowego Miast Małopolskich). Do głównych zadań ówczesnego BGK należało wspieranie krajowych podmiotów gospodarczych i publicznych, oraz rozwój bankowości w Polsce. Jest to jedyny w naszym kraju bank państwowy, którego misją jest efektywna realizacja zadań zleconych przez Państwo.

Bank BGK działa także na rzecz rozwoju niektórych segmentów rynku. BGK w działaniach nie zapomina o zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu. Na pierwszym miejscu wysuwa się etyka działalności(opracowany zbiór zasad etycznych dla pracowników), ochrona środowiska(elektroniczny obieg dokumentów ograniczający zużycie papieru),  zaangażowanie społeczne(wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci- Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego, środki finansowe na własne działania społeczne, program profilaktyki zdrowotnej).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
9 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Wzrost gospodarczy w Polsce – III kwartał 2011

Informacja o wzroście gospodarczym w Polsce jest bardzo ważna z punktu widzenia przyszłych ocen polskiego sektora bankowego, które przygotowywane są...

Zamknij