Bank BPH S.A.Linki sponsorowane

Instytucja ta jest obecna w Polsce od 20 lat. Najlepszy okres dla banku przypada na lata 2001-2005. Pod koniec 2001 roku nastąpiła fuzja Banku Przemysłowo-Handlowego SA i Powszechnego Banku Kredytowego S.A. W tym czasie Bank BPH był trzecim co do wielkości bankiem komercyjnym w Polsce z blisko 3 milionową rzeszą klientów. W wyniku wewnętrznych zmian głównego inwestora banku (Grupa HVB została przejęta przez UniCredit) nastąpiło połączenie BPH z Pekao S.A.

Przypomnijmy, iż ówczesny polski rząd nie wyraził zgody na całościową fuzję Banku BPH z Pekao S.A- obawiano się , że wpłynie to niekorzystnie na polski sektor bankowy. Obecnie Bank BPH ma charakter uniwersalny i oferuje wszelkiego rodzaju produkty finansowe klientom indywidualnym i firmom. W skład Grupy Kapitałowej Banku BPH wchodzi BPH TFI S.A.oraz BPH PBK S.A. Zarządzanie Funduszami. Główne siedziby banku mieszczą się w Gdańsku i w Krakowie. Obsługa klientów odbywa się w sieci ponad 300 placówek, w agencjach partnerskich i za pomocą kanałów bankowości elektronicznej. Większościowym akcjonariuszem Banku BPH jest Grupa Kapitałowa GE Money-wchodząca w skład General Electric.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.7/10 (6 votes cast)
Bank BPH S.A., 5.7 out of 10 based on 6 ratings
13 września 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Bank BPH S.A.

  Mam tam konto osobiste i nie narzekam. Bez fajerwerków i bez jakiś problemów. Podoba mi się tam koszyk zleceń i dlatego korzystam z ich usług. Jakie są wasze opinie o kontach osobistych w banku BPH?

  admin1
  14 grudnia 2011 o 11:52

  Przyznam, że nic, a nic nie rozumiem z tego połączenia BPH i Pekao SA. Owszem moje konto jakie miałem w BPH zostało przeniesione do Pekao, ale przecież BPH obecnie dalej istnieje…

  Radzio
  14 grudnia 2011 o 11:54

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najbezpieczniejszy bank w Polsce

W dzisiejszych realiach gospodarczych, klienci myśląc o bezpieczeństwie swoich środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych nie mają na uwadze wyłącznie...

Zamknij