Alior BankLinki sponsorowane

Alior Bank rozpoczął działalność operacyjną w Polsce 28 października 2008 roku. Tego dnia zostały także otwarte pierwsze placówki Alior Banku. W 2009 roku bank ten zakupił portfel pożyczek, kredytów ratalnych oraz kart kredytowych od Banku HSBC. Alior Bank działa na zasadzie uniwersalnego banku. Świadczy usługi finansowe na rzecz klientów detalicznych i biznesowych. Bank należy do włoskiej grupy kapitałowej Carlo Tassara S.p.A., która powstała w 1938 roku. Strategia banku polega na zrównoważonym, racjonalnym i solidnym rozwoju bankowości. Pracownicy w swoich działaniach kierują się przede wszystkim przejrzystymi i odpowiedzialnymi praktykami.

Zobacz najlepsze i najbardziej popularne produkty jakie oferuje Alior Bank:

Alior Bank lokaty
Alior Bank kredyt gotówkowy
Alior Bank konto osobiste
Alior Bank karta kredytowa
Alior Bank kredyt hipoteczny
Alior Bank kredyt samochodowy

W Alior Banku pracuje ponad 3400 osób-są to doświadczeni bankowcy, którzy pierwsze kroki zawodowe stawiali w największych instytucjach finansowych, w Polsce i na świecie. Główna siedziba banku mieści się w Warszawie, jednak całe zaplecze techniczne usytuowane jest w Krakowie. Prezesem Zarządu Alior Banku jest Wojciech Sobieraj. Z usług Alior Banku korzysta ponad 740 tysięcy klientów-ok. 80 tysięcy to klienci firmowi. Jeśli chodzi o bazę depozytów to ich wolumen przekroczył 8,6 miliardów złotych. Wolumen kredytów jest nieco mniejszy i stanowi 8,3 miliarda złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 3.9/10 (79 votes cast)
Alior Bank, 3.9 out of 10 based on 79 ratings
29 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


71 opinie o Alior Bank

  Jest to stosunkowo młody bank, a już posiada bardzo dużo klientów….ponad 740 tysięcy!szok

  marta
  29 sierpnia 2011 o 14:04

   co z poważnymi? zamiast wydawać pieniądze na „picu picu” reklamy, zatrudnijcie ludzi do A teraz będzie miał o jednego mniej, od kilku miesięcy nie mogę zlikwidować rachunku maklerskiego, nie ma odpowiedzialnej osoby?? zapewne liczą, że będą mogli pobrać ode mnie opłatę za jego prowadzenie w następnym roku, jeśli tak ma wyglądać „wyższa kultura bankowości” to wolałabym nie zapoznawać się z ich „normalną”. Robią idiotów z klientów, trzymać się od tego banku z daleka, jeśli nie potrafią załatwić tak drobnej sprawy, to pracy!!

   Małgorzata
   27 grudnia 2011 o 16:21

  Patrząc na ich reklamy to można odnieść wrażenie, że jest to to jakiś nadzwyczajny bank jednak chciałbym zobaczyć obiektywne opinie o Alior banku.

  admin
  5 września 2011 o 16:34

  jest to zwykły, uniwersalny bank…nastawiony na zdobycie największej rzeszy klientów-wszelkimi sposobami!

  anty_spread
  6 września 2011 o 09:26

  Obsługa miła ,kompetentna ,szybka i w pełni profesjonalna . Produkty polecane przez bank zadowolą każdego . Polecam

  heniek
  6 października 2011 o 15:34

  Obsługa miła ,szybka i kompetentna.Produkt polecany przez bank zadowoli każdego.Pleczm

  heniek
  6 października 2011 o 15:39

  bardzo fajny bank szkoda tylko ze trzeba dlugo czekac w kolejce

  jacek
  16 października 2011 o 17:32

   ty jesteś z konkurencji innego banku po pisaniu można poznać

   mariusz30x1
   17 stycznia 2012 o 17:40

  Nie chcę przeklinać ALE NIGDY WIĘCEJ NIE WZIĄŁBYM W TYM BANKU KREDYTU!!!! PO SŁACENIU WCZEŚNIEJ ZADŁUŻENIA, OD 3 TYG NIE MOGĘ DOSTAĆ ZAŚWIADCZENIA ŻE KREDYT ZOSTAŁ SPŁACONY zAMKNĄŁEM KREDYT PRZEZ INFOLINIĘ K….WA PO 8 TELEFONACH I DWÓCH WIZYTACH W PLACÓWCE NADAL NIE MAM TAKIEGO ZAŚWIADCZENIA CO ZA BARANY NIEKOMPETENTNE TAM PRACUJĄ!!! CO INNEGO SIĘ SŁYSZY CO INNEGO JEST FAKTEM MAM WRAŻENIE ŻE INFOLINIA TO ODRĘBNY BANK NIE POWIĄZANY Z PLACÓWKAMI JAK DOKONAJĄ FUZJI TO MOŻE POMYŚLE JESZCZE O TYM BANKU PRZESTRZEGAM!!!

  Maciej
  25 października 2011 o 20:39

   A co to za sensacj ze nastepnego dnia dooszły przelewy, tego samego dnia maja dochodzic

   endrju
   7 grudnia 2011 o 14:50

    Zgadzam się to prawda. Jeden z klientów, dzięki swojemu bankowi i nie był to Alior zrobił tak szybki przelew, że po 15 minutach już był. Więc nie kumam, czemu chcociaż w tym samym dniu nie dochodzą? Może nie mają myszki tylko ją stukają, przepraszam, stukają w klawiaturę?

    Neomaniac
    8 grudnia 2011 o 17:20

     PRZELEWY KTÓRE DOCHODZĄ PO 15 MINUTACH TO SORBNET. SĄ ONE BŁYSKAWICZNE ALE KOSZTUJĄ DUŻO W KAŻDYM BANKU, CHYBA ZE PRZELEWASZ POWYZEJ MILIONA,. SESJĄ ZWYKŁA PRZELEWY WYCHODZĄ RÓŻNIE, GŁOWNIE W SESJACH BANKÓW. DLATEGO TEŻ RADZĘ POCZYTAĆ A POTEM PISAĆ

     ragun
     12 marca 2012 o 10:23

  ostatnio opłacałam rachunki bez opłaty za przelew i wszystkie dotarły do celu już następnego dnia

  monia
  31 października 2011 o 23:50

  Założyłam konto w Aliorze głównie z powodu oferty dla lokat. I niestety nie tryskam entuzjazmem, jak w reklamie. Ani przez internet, ani przez telefon nie można złożyć konta wspólnego. Ustalanie hasła telefonicznego nie działa, co przyznała nawet pracownica placówki tego banku. Konto jest za darmo, ale karta kosztuje nawet 9 zł m-cznie, jeśli nie jest to tzw. konto główne. Powiadomienia o transakcjach 30 gr od każdego smsa, co przy moim ruchu na koncie kosztowałoby kilkadziesiąt zł m-cznie. Dodam, że mam też konto internetowe w innym banku i mam te powiadomienia za 5 zł bez względu na ilość. Jakoś nie powala mnie na kolana. Obsługa miła,kompetentna,szybka i w pełni profesjonalna?.Produkty polecane przez bank zadowolą każdego? Obecnie posiadam trzy konta w trzech różnych bankach i taka obsługa to jednak standard. Zawsze są mili, nawet jak coś popsują.

  zuza
  2 listopada 2011 o 20:11

  od początku współpracy z Alior spotykam same problemy.
  1. informacje niepokrywające się z rzeczywistością,
  2. propozycje nieistniejących usług – karty VISA w 2009 roku…
  3. bezpodstawne próby wyłudzenia (tak trzeba to nazwać) skanów DO
  4. niezwykły nieprofesjonalizm oddziałów na Jna Pawła w W-wie…
  Niestety zaciągnąłem kredyt w AB i kontynuuję tę farsę nie mniej zastanówcie się przyszli kredytobiorcy nad innymi propozycjami…

  grzegorz
  19 listopada 2011 o 00:24

  Witam!
  Jestem klientem Aliora od prawie roku, do tej pory nie miałem żadnych problemów, zawsze miła, szybka i fachowa obsługa, polecam.

  K911
  20 listopada 2011 o 12:35

  Właśnie jestem na etapie zamykania konta w tym Czymś. Naprawdę bardziej niekompetentnego banku nie znam. Czekam na reklamacje od miesiąca. Infolinia ( nawet mili ludzie ) nie jest w stanie wyjaśnić najprostszych spraw – ciągle muszą uzgadniać z „przełożonym ” i sugerują reklamację ( zawsze to parę miesięcy z głowy). Do tego ten ich popaprany pomysł ,żeby obsługiwać wpłaty emerytów powoduję ,że można zapomnieć o wizycie w oddziale …STANOWCZO ODRADZAM !!!

  Michał
  28 listopada 2011 o 16:25

  Jestem klientem Alior Banku od prawie 2 lat. Złego słowa nie mogę na nich powiedzieć. Wszystko bez problemu się odbywa.
  Miałem konta w innych bankach, większość z nich była pod względem standardów obsługi i ofert gorsza.

  Mark
  1 grudnia 2011 o 07:02

  Jeden z najgorszych banków w polsce, stwarzają problemy odnośnie numeru tel. do kodów sms, mają w miarę wysokie koszty utrzymania konta, przereklamowany bank, szczerze odradzam.

  1@1.pl
  5 grudnia 2011 o 21:41

  Przykro powiedzieć, ale jest to bank przereklamowany. Żadna „kultura bankowości”.

  maria
  8 grudnia 2011 o 12:37

  Alior to najgorszy bank na Ziemi. Można go porównać do banków w Afryce. Klienci przelewają za zgodą przelewy specjalnie szybciej do godz. 10.00 albo do 11.30 ale oczywiście Alior jest w Sudanie albo Zambirze, więc jakaś głupia małpa zamiast wcisnąć przycisk akceptuj, idzie na kawę i można sobie w dupę wsadzić dotarcie przelewu do 15.30 kiedy jest ostatnia sesja.

  PORADA DLA ALIORO ZOMBICH:
  – zróbcie sobie lepiej sesję zdjęciową a nie bankową,
  – obowiązkowo od dziś siedzicie do 19.00 i robicie wszelkie spóźnione transfery które u was jak zwykle utknęły w korku do McDonalda,
  – uruchomcie komcie i zróbcie depilację futerka, bo gdy przychodzę i was gnoję co róż w oddziale, to aż iskry lecą z dywanu,
  – załóżcie swoje czarne meloniki, ja dam rewolwer i zagramy w rosyjską ruletkę

  UWAGA DLA ŚWIEŻYNEK: Omijajcie Alior,nk, bo nie dość, że mało kto ma ten bank, to jeszcze przelewy dochodzą tak jakby stamtąd światło nie dochodziło.

  A FUJ, ŻENADA.

  Neomaniac
  8 grudnia 2011 o 17:16

  Atakuje nas ostatnio z telewizora reklama, że w Alior Bank opłacisz rachunki za darmo. A ja chciałam wpłacić pieniądze dla posiadacza konta Alior Banku i zażądano ode mnie opłaty-8zł(?).
  Oczywiście nie skorzystałam.

  Asia
  9 grudnia 2011 o 10:04

  beznadziejny bank z jeszcze bardziej beznadziejną obsługą. na reklamacje nie odpowiada od września br .

  stanzbro
  9 grudnia 2011 o 17:30

  Dołączam się do niepochlebnych opinii. Nie informują klientów o zmianach w cenniku, ostatnio zostałam zaskoczona pobraniem opłaty za przelew internetowy z konta firmowego (Do tej pory bez opłat). O zmianie dowiedziałam się po złożeniu reklamacji. Żenada i odradzam.

  mała
  10 grudnia 2011 o 17:02

  no witam po odczytaniu waszych opinii to widzę ze nie założę konta w AB a reklamy przyciągają wiec chyba zostanę przy swoim banku no szkoda a tak sie zapowiadało…

  seeeebol
  13 grudnia 2011 o 08:50

  Zgadza się, księgowanie i sesje w Alior Banku są na niskim poziomie. Jak do 11:30 kasa nie wyjdzie to później jest problem. Najczęściej odbieram przelewy następnego dnia. Reszta spraw ok, nie narzekam.

  Do wszystkich: Jak macie takie negatywne opinie o Alior Banku i jesteście tak wybitnymi ekspertami to pokażcie inny lepszy bank, gdzie można się zapisać. Dziękuję.

  Popieram Panią przedmówcę:
  maria
  8 grudnia 2011 o 12:37

  mirko
  13 grudnia 2011 o 18:15

  No cóż, ja również miałem zakładać u nich konto i brać kredyt na samochód. Dobrze, że jest coś takiego jak internet gdzie można zawsze sprawdzić opinie ludzi na różnie tematy. Dzięki.

  Zostaje przy swoim…

  Nie ma nic lepszego jak NORDEA..

  Pozdrawiam!

  Allan
  14 grudnia 2011 o 00:07

  alior bank to oszustwo

  kramer50
  15 grudnia 2011 o 07:14

  Przy okazji polecam SPARKASSE ZOLLERNALB,jest normalny i oprocentowanie lepsze

  keram
  15 grudnia 2011 o 13:06

  W zupełności zgadzam się ze złymi opiniami na temat tego banku. W moim przypadku jest tak że od miesiąca posiadam konto w AB a półtora tygodnia temu złożyłam wniosek o pożyczkę. Pieniędzy z pożyczki do tej pory nie mam na koncie. Co więcej pracownik banku u którego był złożony wniosek nie odbiera telefonów, a jeżeli już to zrobi to tłumaczy że mają awarię systemu w banku i niestety nie może przelać środków na moje konto! Ludzie! Myśli że możę wciskać taką ciemnotę ludziom! Żaden bank nie może sobie pozwolić na ponad tygodniową awarię systemu! Dlatego też nie wiem czemu tak długo trzeba czekać na pieniądze z pożyczki. Zwykli lenie i kombinatorzy ! Nie polecam palcówki przy ul. Targowej 59.

  Gość
  19 grudnia 2011 o 11:26

  Mieszkam w Bytomiu i w centrum jest oddział tego banku.Reklamują się,że wpłaty mają za darmo.Jest to kłamstwo – chciałem zapłacic ZUS z mojej firmy – a tu informacja:tylko opłaty domowe…a zaznaczyli to w reklamie? Nie.Półprawda to całe kłamstwo.Wchodzę dzisiaj o 16.30 ,bank czynny do 17.00.Czekam w kolejce -podchodzę do kasy i cóż słyszę? Wpłaty bez opłaty do 16.00.słowem;Kretin Bank.Wstyd.Głupota.Omijac z daleka.

  Kazimierz Martyn
  19 grudnia 2011 o 21:38

  nie polecam !! złożyłam wniosek o pożyczkę … dwa tygodnie już czekam na pieniądze, niestety pracownik banku codziennie mówi mi to samo… jutro będą już pieniądze na Pani koncie… podobno Pan dyrektor nie ma czasu podpisać jakiegoś dokumentu co pozwoli uruchomić kredyt bo pożyczka została już przyznana… za siedem dni mam płatność pierwszej raty za tą pożyczkę 🙂 ciekawe czy do tego czasu Pan Dyrektor podpisze dokumenty :))))

  Anka
  21 grudnia 2011 o 15:30

   masakra!!!!
   2 miesiące trwa załatwianie kredytu hipotecznego!!!!!ciąglecoś a już niby jest po decyzji o przyznaniu,nagle zwrot do analityka!!!!!!
   sprzeczne informacje!!!!po prostu MASAKRA!!!!w chwili wolnej opisze ze szczegółami swój przypadek,pomyślićie ,że jesteście w matrixie albo w czeskim filmie!!!!

   x
   14 marca 2012 o 19:19

  Przeszedłem do tego banku rok temu. Mam kartę kredytową i 2 rachunki w pln i złotych. Dość duże obroty i sporo przelewów i zleceń w tym dużo zagranicznych oraz do krajów mało „cywilizowanych”. Nie mogę narzekać-wszytsko działa bez zarzutu. Opłaty akceptowalne, obsługa sprawna. Zwolniono mnie z części opłat-m.in. za karty debetowe itp.-da się wiele rzeczy wynegocjować jak sie aktywnie używa. Dużo myślę zalezy od placówki ale dla mnie miłe zaskoczenie. Przynajmniej jeśli chodzi o Gdańsk (placówka Hucisko). Mam porównanie bo mam w sumie 8 kont i 9 kart w innych bankach i jak na razie ten jest najlepszy. Najgorszy jest PKO SA – obsługa jak z lat 80-tych. A przelewy do Azji idą tydzień. Także Aliora polecam-a nie mam tam ani rodziny i stwierdziłem zaryzykuję najwyżej zamknę konto. Co do porzyczek tam – nie wypowiadam się bo nie brałem-ale zastanowię sie nad tym.

  Adam
  22 grudnia 2011 o 10:43

   To ile czasu miałeś u nich rachunek? Bank działa od 2009 roku a ty ponad 2 lata temu zamknąłeś go?

   Tomek
   5 stycznia 2012 o 10:52

  złodzieje i oszuści. zamknąłem u nich rachunek przeszło 2 lata temu a teraz mi przysłali pismo w którym żądają ode mnie 120 zł…. szok. Obsługa bardzo nie miła. Zwykli naciągacze i tyle

  esperanto
  28 grudnia 2011 o 11:49

  Odradzam, trzymać się z daleka. Uwaga na ten bank, majstrują przy historii konta, pojawiają się nieprawdziwe informacje o środkach nie wiadomo skąd, nikt mi tego nie chciał wytłumaczyć nawet drogą oficjalną, wnioski o niewydane kwoty z bankomatu są odzrzucane a następnie pojawia się informacja o wypłaconych środkach w innym miejscu i czasie, która jest kompletnie nieprawdziwa. Przestrzegam przed trzymaniem pieniędzy w tym banku!!!

  uuubek
  3 stycznia 2012 o 22:42

  Niestety Alior bank rozczarował mnie. Ani to wyższa kultura bankowości ani za grosz lojalności wobec pracowników. Poza tym pensje bardzo słabe: poniżej 2000 zł na rękę… Odradzam!

  leon
  6 stycznia 2012 o 01:41

  Witam! Potwierdzam opnię Adama z 22.12.2011r. Wszystko zależy od oddziału i ludzi w nim pracujących. Konto w Aliorze mam prawie od początku jego istnienia i jestem bardzo zadowolony. Po kilkunastu latach utrzymywania konta w PKO BP stwierdziłem, że czas na zmiany. Mimo wieloletniej lojalności oferowali mi kredyt na znacznie gorszych zasadach niż banki „obce”! Nie mam kredytu w Aliorze, ale mam porównanie z prowadzeniem konta w kilku innych bankach (mBank, Deutsche Bank, Polbank, PEKAO SA, BPH no i PKO BP), w których miałem albo mam konta. Wracając do Aliora, posiadam kilka produktów bakowych i bardzo intensywnie korzystam z konta! Jestem bardzo zadowolony. Mam również skalę porównawczą. Mieszkam w Poznaniu i bliżej mi do oddziału na Os. B. Chrobrego, ale najczęściej korzystam z Oddziału na ul. Dąbrowskiego. Przykład – ile zależy od ludzi to próba załatwienia karty kredytowej w pierwszym oddziale (trwało ponad 2 godziny i bez efektu – Pan przepraszał i tłumaczył, że się uczy!). To samo na Dąbrowskiego 15 min – Skutecznie! I w miłej atmosferze! A co do zadowolenia – ostanio podczas wizyty w przerwie międzyświątecznej, w ramach docenienia lojalności otrzymałem przezent świąteczno-noworoczny (całkiem wypasiony)! Szczęśliwie w obecności żony (inaczej poyślałaby sobie pewnie różnie!). Byłem totalnie zaskoczony formą i kulturą!!! Dodam, że jestem drobnym ciułaczem a nie krezusem finansowym (oboje pracujemy w budżetówce). Poleciełem kilku osobom ten ban i są zadowoleni (również rodzinie)! Dlatego porównując go ze skostniałymi „molochachami” typu PKAO SA (które najbardziej mi się naraziło), czy PKO BP będę polecał go dalej! To dobry bank! Jednak trzeba wiedzieć jakie ma się oczekiwania i wcześniej np. w porównywarce internetowej dopasować je do ofert, a potem marudzić! Wybrałem Alior Bank ŚWIADOMIE i ten wybór na razie procentuje! Polecam!

  Philippe
  6 stycznia 2012 o 22:46

  Witam.Z tego co wszyscy piszecie to wynika że nie każdego klienta traktują tak samo. Wynika z tego że ci co intensywnie korzystają z kąta są lepiej traktowani.Ja wiem jedno mam konto w PKO s.a. od lat co najmniej 10 i wkurza mnie to że np. ja jako stary klient mam gorsze warunki niż ci co dopiero startują nie będę się rozpisywał ale np. chciałem zmienić konto na internetowe to zażądano odemknie opłaty 9zł na mies gdzie w obecnej chwili płace 6zl a nowicjusz ma konto internetowe za 6zł .Żenada !!!! a co do całej reszcie nie chce mi się pisać. Jedno jest pewne wszędzie dobrze gdzie nas niema

  benek
  9 stycznia 2012 o 23:54

  Alior Bank – żenada. Przez pół roku po szkole szukałem pracy. Dostawałem milion telefonów dziennie, żebym spłacił minusowy rachunek, wysyłali do mnie listy, za który odejmowali z mojego minusowego konta (uwaga!) – 40zł!. Po pół roku miałem ponad 300zł długu. Mimo, że „konto darmowe”. Odradzam tych zakłamanych oszustów, całej rodzinie już powiedziałem kim są na prawdę i każdemu znajomemu odradzam ich usługi. Po prostu tragedia nie bank!

  sebrz
  15 stycznia 2012 o 06:26

  wszystkie pozytywne opinie na temat Alior Banku opisywane są przez pracowników tego banku. To co ogólnie tworzą, to koszmar, problem tkwi w naszym chorym kraju gdzie prawo zezwala na swobodne oszukiwanie rodaków przez takie banki….

  kuc
  23 stycznia 2012 o 23:05

  Sebrz: pisz za siebie. Jestem klientem Alior (nie bankierem) od roku – szybko i sprawnie dostałem tam kredyt hipoteczny. I jestem w pełni zadowolony i z obsługi i z oferty. A przeszedłem już kilka kont online: mBank, Inteligo i Multibank. Mam też Idea Bank (firmowy). I sorry – Alior po prostu jest dobry.

  D.
  27 stycznia 2012 o 21:08

  Ależ OCZYWIŚCIE KUC masz rację!!! Wszytkie pozytywne opinie o tym banku piszą jego pracownicy, a idąc tym tropem NEGATYWNE pracownicy konkurencji! ZATEM W JAKIM BANKU PRACUJESZ? Bo według tej teorii MUSISZ w jakimś pracować, bo się tu wypowiedziałeś! Co innego byś robił na tym forum? Przecież według Ciebie użytkownikami forum są TYLKO pracownicy banków! Jak Ci uwierzyć, że nim nie jesteś! Jako zwykły obywatel szukał byś niewiarygodnych opinii? A może nie masz i nie potzrebujesz konta bakowego i oszczędzasz do „skarpety”? To czego tu szukasz? GRATULUJĘ LOGIKI!

  Philippe
  27 stycznia 2012 o 23:26

  najgorszy bank (po PKO BP) z którym miałam okazję współpracować! konto za 0 zł okazało się kontem za 9 zł, bo nie dość, że pobierają opłatę miesięczną za kartę 5 zł, to doliczają mi „opłatę dodatkową” 4 zł nie wiadomo za co, bo wpływy na rachunek mam ok 10000 zł (robię przelewy firmowe). Masakra, kompletnie odradzam! A z wyższą kulturą bankowości ten bank nie ma nic wspólnego!

  rozalka100
  1 lutego 2012 o 22:24

  Najgorszy bank w jakim mogłam założyć konto,które mam już prawie 3 lata.Co mc. przychodzi regularny przelew a oni mają czelność dzwonić do człowieka , mówić że rozmowa nagrywana i ma pani zadłużenie w kwocie 5zł(oczywiście mc.opłata rachunku)i czy pani je ureguluje?Co to ma być do cholery przedszkole???Jutro niezwłocznie zrywam z nimi umowę.

  corrneli
  8 lutego 2012 o 23:21

  Mam do czynienia z tym Bankiem od ponad roku i stwierdzam ze pracuja calkiem calkiem profesjonalnie

  Anastazja
  15 lutego 2012 o 02:00

  Stanowczo odradzam Alior Bank. Wzięłam kredyt w tym banku, spłacałam go rzetelnie przez rok , bez opóżnien zgodnie z harmonogramem jaki dostalam od pracownika banku. Miesieac po ostatniej wplacie okazalo sie że mam zadluzenie, ze wplacalam za male raty bo oni w systemie maja raty wyzsze niz te ktore ja dostalam na kartce. Wiec skad mialam wiedziec ze oni żadaja ode mnie rat wyższych skoro otrzymalam tylko ten jeden harmonogram? Teraz musze uzupełnić nie małą kwote zsumowanych wszystkich rat. Paranoja. Bank poprostu zrobił ze mnie dłużnika za moimi plecami. Oczywiscie odsetki rosną a aza kazde pismo ktore przysyłają doliczaja dodatkowo 20 zl. Mimo iż sklądałam reklamacje juz na poczatku sprawy i czekam na jej rozpatrzenie. Skutek zapaewne bedzie taki ze bede musiala zaplacic kwote zadłuzenia plus odsetki plus koszty kilku pism co daje niezłą sumę. A podkreslam ze wszystkich wplat dokonywalam w terminie zgodnie z harmonogramem zawartym w umowie. To jest jawne wyłudzanie pieniedzy. Sprawe oddaje rzecznikowi spraw konsumenckich

  megie
  22 lutego 2012 o 12:32

  alior banba złodziei w krawatach przelewałem bratu 500 euro na kąto w BOSIU skasowali mnie na 90 zeta czy to jest normalne.nie polecam obsługa we Włocławku nie kompetentna ZENADA.

  monjulka33
  29 lutego 2012 o 10:06

  wszystkie pozytywne opinie na temat Alior Banku opisywane są przez pracowników tego banku. To co ogólnie tworzą, to koszmar, problem tkwi w naszym chorym kraju gdzie prawo zezwala na swobodne oszukiwanie rodaków przez takie bank

  bay
  15 marca 2012 o 17:39

  Coś nieprawdopodobnego!
  Faktycznie – jak ktoś napisał – infolinia to jakby oddzielny bank. Nie potrafią podać, ile mi zostało do spłaty kredytu. W tym samym dniu infolinia i pani w oddziale podają kwotę różniącą się o 1200 zł. To samo w wypadku wysokości raty – rozbieżności. Nie wiadomo czemu nie dostałam urlopu od raty. A za dwukrotne pomyłki banku w określeniu wysokości raty – kara.

  Ola
  20 marca 2012 o 01:26

  Ja mam rachunek firmowy i osobisty i jestem bardzo zadowolony z obsługi.Jak ktoś nie potrafi poczekać 5 min w kolejce, to niech zastanowi się nad sensem swojego zabieganego życia.

  mc
  27 marca 2012 o 13:20

  jestem klientem Alior Banku, nie wiem czy moja opinia bedzie dla kogoś pomocna poniewaz chcialem tylko wspomniec o obsludze, posiadałem w tym banku znaaaczne środki, dopoki nie chcialem załozyc lokaty , pracownicy jedenej z palcówek w Poznaniu potraktowali mnie jak jakiegos małolata, odsyłano mnie z miejsca na miejsce, przy jednym pani nawet zbyła mnie stwierdzeniem ze konto zakłada sie u kogos innego, dlatego tez wypłaciłem wszystkie środki i dopiero wtedy ludzie zaczeli mnie traktowac powaznie w tym oddziale tyle ze teraz to juz nie ma dla mnie zadnego znaczenia poniewaz nie zamierzam jak narazie korzystac z oferty tego banku

  Honkey
  3 kwietnia 2012 o 11:44

  Ani kultura ani bankowość. Zmiana warunków na niekorzyść klienta podczas trwania umowy!. Zrezygnowałem wcześniej z osobistego, obecnie z firmowego. Niekompetencja i duża rotacja pracowników w placówkach. Natrętne szukanie klienta przez telefon. Brrr…

  yondreq
  13 kwietnia 2012 o 11:48

  witam. ten bank powinni zamknąć. okradają ludzi w biały dzięń. mam komornika a bank zajął mi pieniodze na rzecz długów których nikt nie może ruszyć a mianowićie świadczenia rodzinne. tak po prostu zabrał dzieciom i oddał komornikowi. miałam konto w innym banku, nie ruszyli ani złotówki, żałuję że zmieniłam bank ale od sierpnia idę gdzie indziej.

  julia
  13 kwietnia 2012 o 16:51

  aloir to porażka. ostatnio ktoś podrabił mój podpis i posłał zlecenie stałych przelewów do banku, bank nie weryfikował podpisu i okradł mnie z kasy. sprawa jest w toku ale wątpie czy poznam finał w tym stuleciu. porażka.

  natala
  13 kwietnia 2012 o 16:55

  Chciałbym wszystkich przestrzec przed tzw. Produktami strukturyzowanymi AB.Dałem się namówic na zakup jednostek Zainwestuj w złoto
  Najpierw oskubali mnie z 1,5% za tzw opłatę początkową/łasawie 1%/.Poniweaż inwestowanie wiąże się z długim 2,5 letnim okresem inwestowania,przed zakupem zapytałem czy można wycofać się wcześniej bez utraty kapitału.Odp Tak.Otóż nic mylnego.Nie zwracają kapitału!!! i to nie do kwoty spadku indeksu,ale wyciągają z palca wyssaną tabelę,której zresztą nie udostępniają i wg niej kasują klienta.Dodam,że wszystkie notowania produktów są wyssane z palca i nie mają pokrycia w indeksach na które się powołują/np SPDR Goold Trust/.Oferują zarabianie na spadkach /z reguły wykresy to sinusoidy/.Owszem wieżę,że na tym zarabiają,ale nie klienci a sam Alior B.
  Dorzucają do tego ubezpieczenie na życie,ale tylko na wypadek śmierci/nawet nie NW/.Dodają 6% do zainwestowanej kwoty,czyli na każde 10tys zainwestowane 600 zł.Na tyle rozumiem wyceniają życie „ubezpieczonego”
  Mówiąc krótko,jeśli chodzi o inwestycje to mamy doczynienia z”wyższą kulturą oszukaństwa”. Omijać szerokim łukiem

  Michał
  20 kwietnia 2012 o 11:59

  Witam,
  chciałbym opisać moje doświadczenia podczas ubiegania się o pożyczkę hipoteczną, częściowo konsolidacyjną i zapytać, czy było to normalne. Bajka będzie długa.
  Wystąpiliśmy we czwórkę, syn,synowa, żona i ja. Ponad miesiąc trwało donoszeniwe coraz to nowych dokumentow /”zestaw podstawowy” dostarczyliśmy od razu/ i słuchanie, że „teraz, to już wszystko.W końcu syn zadzwonił do mnie – jutro podpisujemy umowę. Euforia, jest 7 grudnia. Podpisanie z kulturą niewiele miało wspólnego.4 osoby w zimowych okryciach stłoczone przy biurku pani z dumną wizytówką – bankier d/s bankowości hipotecznej. Pani seryjnie podaje kartki, kilkadziesiąt, – parafka,parafka, podpis – gdybyśmy mieli to wszystko przeczytać/zrozumieć trwałobyz kilkanaście godzin. Pierwsza niespodzianka: wypłata części konsolidacyjnej nastąpi po dostarczeniu wnioisku o wpis do hipoteki i zaświadczeń z banków o zleceniu przez nas wcześniejszej spłaty kredytów, część gotówkowa – po dostarczeniu zaświadczeń o spłacie tych kredytów,/tak, jakbyśmy mieli możliwość przechwycenia wplat Aliora/.
  Na uwagę, że w umowie wymienione są kwoty spłat sprzed 2 miesięcy pani odparła, że nic nie szkodzi, bo przecież nadwyżka zostanie zwrócona. Na koniec dostałem wypełniony wniosek do sądu o w/w wpis. Pojechałem od razu, /w Gdańsku to wyprawa przez pół miasta/ i dowiedziałem się, że wniosek jest niekompletny, brakuje jakiegoś upoważnienia.
  Rano pani bankier zadzwoniła do syna, że „zapomniała dodać jednego dokumentu” i prosi o przyjście. Przy okazji poinstruowała go, ze możemy zlecenia zamknięcia kredytów wysłać listem poleconym, a jej dostarczyć kopie z dowodami nadania. Wziąłem upoważnienie i ponownie pojechałem do sądu. Następnego dnia wysłaliśmy zlecenia /4 polecone priorytety/, a syn zawiózł wszystko do Aliora i usłyszał, że za 2-3 dni pani uruchomi kredyt. Jest 12 grudnia. Po dwóch dniach dzwoni syn: 1. Te wysłane zlecenia możemy sobie włożyć w buty, muszą być oryginały poświadczone przez bank, 2. Coś nie gra z ksiegą wieczystą, ale nie wie co, lepiej żebym sam zadzwonił. Nie miałem numeru ani nazwiska naszej pani bankier, ale dostałem wcześniej z Aliora dane mojej „opiekunki klienta”. Zadzwoniłem więc do niej, a ona udzieliła mi dwu informacji – obie fałszywe. Podała błędne nazwisko naszej pani bankier i telefon do jeszcze innej osoby. W końcu dodzwoniłem się do tej właściwej – powiedziała, że w księdze wieczystej „pojawiła się wzmianka” i mam jechać do sądu wyjaśnić to. Na moje zrozumiałe zdenerwowanie, odpowiedziała z wyższą kulturą: „Przecież nikt panu nie kazał przychodzić do nas po kredyt”.
  Zaczęło się bieganie po poświadczone zlecenia wcześniejszej splaty. Najłatwiej poszło w eurobanku, gorzej gettin i millenium – połowa grudnia, pełno klientów, najgorzej w bph – za nic nie rozumieli, o co mi chodzi. Błyskawicznie dostałem info, ile jest do spłaty, ale nie o to mi chodziło. W końcu jednak udało się.
  W sądzie dowiedziałem się, że tajemnicza wzmianka pojawiła się w 2004 roku i przez niedopatrzenie nie została usunięta. Pracownicy kulturalnego banku musieli ją przeoczyć, bo wypis z księgi mieli od listopada.
  Przed samymi świętami zaczęła wpływać transza konsolidacyjna. No teraz to już z górki, ale niezupełnie. W eurobanku spłata może nastąpić tylko w terminie płatności, u mnie 10 stycznia. Muszę czekać na zaświadczenie o spłacie. W międzyczasie bph porzesłał mi nadwyżkę spłaty, pocztą , na mój koszt. Ponad 20zł.W innych przypadkach było taniej, co nie znaczy bezpłatnie.
  Wreszcie w połowie stycznia dorwaliśmy się do gotówki. Na 10 lat zostałem klientem banku, który nie szanuje czasu i pieniędzy klientów, narażając ich na niepotrzebne koszty /bezsensowne polecone, zwrotne przelewy, jazdy po mieście/, a jego pracownicy traktują ich, jak przeszkodę w pracy. Może ktoś uświadomiłby „bankowców”, że przychodząc do nich po kredyt, zapewniam im pracę, na której, jak widać, wcale im nie zależy. Jeśli tak wygląda wyższa kultura bankowości, to jak pracują te o niższej?
  Na koniec chciałbym zadedykować Aliorowi znane powiedzenie : klient zadowolony przyprowadzi pięciu nastepnych, a niezadowolony zrazi pięćdziesieciu. Mam nadzieję, że tę drugą liczbę uda mi się znacznie przekroczyć.

  Aleksander
  2 maja 2012 o 21:35

  Ten bank to parodia. Banda nie wykwalifikowanych pracowników. Od pół roku nie jestem w stanie założyć tam karty kredytowej, nie żartuje 🙂 Moje prośby o zmianę placówki mnie obsługującej też nic nie dają.Pracownik na infolinii poinformował mnie że wniosek o kartę został przekazany do innego banku (na mój wniosek) i też cisza od następnych dwóch tygodni. Alior Bank Brak Kultury Bankowości.

  były klient
  15 maja 2012 o 12:30

  PS. Alior otwiera Alior Bank Express, odradzam wam ludzie!!! W normalnym oddziale mozna negocjowac np. oprocentowanie lokaty (chociaz obecna oferta Aliora na tle konkurencji nie jest zachecajaca), w „mnini oddziale” doradca nawet o tym nie powie, co gorsza, powie ze nie jest to mozliwe! KLAMIA!

  miro
  23 maja 2012 o 23:24

  Może i reklamy mają ładne, ale jakoś nie przekonali mnie. Chodzi przede wszystkim o brak kompetencji u pracowników. Próbowałam uzyskać informacje na temat lokat i skończyło się na tym, że byłam mądrzejsza od tej dziewczyny po drugiej stronie biurka. No cóż… nobody’s perfect

  Helenka
  28 maja 2012 o 14:52

  Wczoraj udając się do Alior Banku po swoje pieniadze pracownicy (2 osoby)powiedziały mi zebym poszedł na miasto bo sie system zawiesił.Z USMIECHEM na twarzy może ma pan coś do załatwienia na mieście za godzine może już się ruszy.Myslałem że znalazłem bank w którym w koncu będę trzymał wszystko ale na litość boską nie na mieście.

  koziołek
  16 czerwca 2012 o 06:59

  NIE POLECAM ten bank to totalne dno!!! założyłam konto walutowe z którego przez pierwsze 4 misiące mogłam robić przelewy krajowe z euro na PLN niestety zmieniły się reguły bo mieli za dużo reklamacji i nie mogę ich już robić … zablokowali główną usługę … to po co mi takie konto???? co za idiotyzm??!!!

  pivo_nia
  19 czerwca 2012 o 20:33

  Wszystko co państwo piszecie to jest prawda,znajoma też stara się w tym banku o kredyt i to jest paranoja.Jużbyły telefony,już był umówiony notariusz,już wszystkie dokumenty jedna i druga strona(sprzdający) dostarczyły ,a tu nagle telefon ,że jeszcze coś brakuje.Zdolnośc kredytowa dawno NIBY jest przyznana,a tylko co chwilę jakieś papierki,papierek,papierkiem ,goniony.Gdzie w innych bankach takich durnych zaświadczeń nie potrzebuja.Naprawdę ludfzie omijajcie ten bank szerokim łukiem.Tak jak pani wyżej pisze wszystko ciągnie się miesiącami ,już mówią ,że już wszystko ,a tu znowu telefon,że coś brakuje ,gdzie parę dni temu było zapewniane,że to już pełna dokumentacja i do końca tygodnia kredyt na koncie.PARODIA,PARODIA,NAJGORSZY BANK O JAKIM SŁYSZAŁAM.

  anka
  20 czerwca 2012 o 11:59

  Alior bank = frajer bank.
  Postanowiłam założyć konto internetowe, a umowę podpisać przez kuriera. Wszystko przebiegło sprawnie, po 4 dniach przyjechał kurier z dokumentami, które podpisałam. Po tygodniu otrzymałam telefon, że zapomniano wysłać jeszcze jednego dokumentu przez co umowa jest nieważna. Na ponowne otrzymanie dokumentów czekałam kolejny tydzień. Od momentu złożenia wniosku przez internet do uruchomienia konta, minęło 30 dni. Z bankowości internetowej bez problemów udało mi się korzystać tylko przez miesiąc. Po tym okresie non stop są problemy z logowaniem, nie wspomnę o tym, że nie można się zalogować po godzinie 23. Najgorszy bank, jakiego byłam klientką. Kategorycznie odradzam!

  marata
  21 czerwca 2012 o 14:41

  POWSTAŁ nowy Alior Sync
  LIST OTWARTY
  Drogi Sync-u lub Sync-iu
  Cieszę się że żaden mój wpis nie zakłócił Twojego porodu z uwagi na możliwe późniejsze przykre konsekwencje z tego powodu. Życzę Tobie wszystkiego najlepszego. Jednak proszę Cię żebyś nie szedł tą drogą co twój szanowny papa Alior. Pomimo, że wybrał sobie za symbol melonik nie stosował wobec mnie , i nie tylko, zasad obowiązujących w środowisku osób noszących to nakrycie głowy. Rzucił Cię w usługi internetowe, ale chciałbym przypomnieć że na tym polu tłok, bo bardzo dużo internetowych JUŻ MA LEPIEJ. Ponadto Tobie wyznaczył jeszcze gorsze logo czyli skrytobójczych dżentelmenów i do tego już na wstępie z wadami. Nie wiem czy tylko ninja mają być Twoimi klientami czy mają dokonywać zamachów na klientach czy na konkurencji bankowej. Nie stwierdziłem wśród konkurencji jakiegokolwiek niepokoju. Może dlatego, że oglądając reklamę można zauważyć następujące niedoróbki. Sam Ninja nie jest japończykiem chociaż w kreskówce właśnie takiego się go przedstawia. I to w kreskówce ON szaleje po Internecie. Czyli kolejna zmyłka dla ewentualnych klientów. Co innego w realu a co innego w iluzji. Co jest prawdziwe? Dlaczego nie sięgnięto po prawdziwy realny wzorzec ninji. I chyba dlatego ten Nina popełnia tyle błędów. Musi się ujawnić z dowodem osobistym przy zakładaniu konta, szybko się męczy bo po paru skokach musi odpocząć na sygnalizatorze drogowym, przez co znowu jest widoczny dla ogółu. Nie potrafi się skupić, skoncentrować na medytacji. Nawet gołąb go rozprasza, który a propos się go nie boi. Siedząc tak długo w jednym miejscu zostawia bardzo silny ślad osmologiczny nie mówiąc już o tym że ktoś może go sfotografować prywatnie lub przez monitoring miejski i zidentyfikować chociażby po oczach. W dzisiejszych czasach to pestka. Itd. itd. Ciężkie brzemię twój papa na Ciebie złożył Sync-iu. Życzę Tobie abyś stosował przyjazne zasady dla swoich klientów. Ja do dzisiaj od Twojego papy nie otrzymałem rozliczenia z nadwyżki, którą kazał sobie zapłacić. To można jeszcze naprawić bo innych bolesnych doznań już NIE. Nie wyznaczaj więc NOWYCH STANDARDÓW TYLKO DLA SIEBIE, którymi nie chce iść żaden inny bank. W kwestiach rozliczeń finansowych bądź przyjazny dla klienta. Nie bądź TYLKO dla Małych firm. Itd. itd. Czyli stosuj ogólnie przyjęte zasady. Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia. Będziemy w kontakcie.
  KISJAC

  jackis
  26 czerwca 2012 o 15:58

  Zgadzam sie w 100% z natala ja równiez przy inwestycji w srebro zostalam oszukana – UWAGA NA TEN BANK – SZYT OSZUSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  agnieszka
  27 czerwca 2012 o 10:59

  Drogi Sync-u lub Sync-iu wielkiego –małego, bo preferuje małe firmy, Aliora.
  Twój wielki-mały tatuś znowu obiecuje wbrew ogólnie przyjętym trendom poważnych Banków. Obiecuje WSZYSTKIM gospodarstwom domowym 10% mniej za rachunki w podniosłej atmosferze dożywotnich gwarancji i huku armat a w chwilę później bardzo krótko i zwięźle pisze, już nie mówi, że trzeba sprawdzić regulamin czy dane gospodarstwo się załapie na postawione wymogi jakie musi spełnić. Jak mogę z dużym prawdopodobieństwem domniemywać tych WSZYSTKICH GOSPODARSTW W POLSCE BĘDZIE GARSTKA bo nie spełnią wyśrubowanych wymagań. Jest TO robienie nadzieji ludziom i NIC więcej. I to w takich czasach gdy żyje się ciężko!!!!. Tak się nie postępuje, bo takiego banku się później poważnie nie traktuje. To mi bardziej przypomina naciągactwo sms-owe, gdzie nawet dyrektor od wygranych pisze, że dana osoba jest JUŻ wśród wygranych wiedząc dobrze, że takie obietnice nie rodzą skutków prawnych a tylko tragedie ludzkie. To nie licuje z obliczem poważnego banku, za jaki chciałbym uważać Aliora, chociaż na razie Aliorowi to nie wychodzi. Nadal nie wywiązał się ze swoich, wobec mnie zobowiązań.
  Co do Twojej działalności Sync-ciu to prosiłem Cię abyś wyzwolił się spod władzy papy, gdyż poprowadzi Cie do zguby. Napisałem już o części błędów Twojej reklamy i dodałem itd. itd. Te itd. w związku z tym , że mnie nie zrozumiałeś to np.:
  – inwigilacja Twoich przyszłych klientów, gdyż pani z okienka widzi, że ten podrabiany Ninja jest w pracy. A co by było gdyby był z kochanką w sytuacji niejasnej? Kto tego chce ?? Kto tego pragnie???? A załatwić przelew trzeba!!!!!!
  – zatwierdzanie transakcji na mrugnięcie oka. Zapewniam , że w sieci działają nie podrabiani PANOWIE HAKERZY TYLKO AUTENTYCZNI i do tego PROFESJONALIŚCI. A z mrugnięciem poradzą sobie dużo łatwiej niż z ciągiem i to minimum 8-mio pozycyjnym znaków, liter czy liczb. Chyba, że dekonspira „tego” ninji poszła jeszcze dalej i ściągnięto z niego dane biometryczne. Ale to też można ominąć. To zdaje egzamin gdy nie występuje zbyt daleki przepływ danych.
  – a co będzie jak większość klientów zapragnie w tym samym czasie coś załatwić? Czy starczy tych pań z okienka??? Już to papa Alior przerabiał oferując po kilku pomocników każdemu klientowi. To były, jak się okazało, tylko obietnice. Czy tym razem też?
  Martwisz mnie Sync-iu tak wielkiego-małego Papy Aliora. Ale będę Ci pomagał. Będziemy w kontakcie.

  jackis
  2 lipca 2012 o 14:11

  Wkurzyłam się na ten bank! Faktycznie, reklamy w stylu obrazów Magritte zrobiły na mnie wrażenie i skusiłam się na konto. A właściwie na myśl o nim, bo jak przyjechał kurier , okazało się, że potrzebne są dwa dokumenty potwierdzające tożsamość. Nie to, żebym wcześniej nie zasięgnęła opinii…Na stronie stoi twardo informacja, że wystarczy dowód tożsamości, na infolinii pani potwierdziła. Kurier opowiadał, że do jednej klientki jeździł pięć razy i za każdym razem miała tylko dowód, bo tak była informowana, w jego obecności zadzwoniła na infolinię i konsultantka radośnie szczebiotała, że dowód wystarczy w zupełności. A gość płaci 650 zł kary, jeśli zostawi komuś dokumenty potwierdzone tylko dowodem osobistym. Tyle mi wystarczyło, żeby z konta w tym banku zrezygnować. Wiem, że nie jest to w żadnej mierze problem w porównaniu z Waszymi doświadczeniami, ale napisałam go ku przestrodze tym, którzy planują cokolwiek z tym bankiem.

  Niteg
  4 lipca 2012 o 23:34

  Po pilnej lekturze opinii o Idea Banku poczytałem o Alior i …
  Ktoś ma linka do banku z większą ilością pozytywów ? (taki dla średniej firmy)

  Robert z Warszawy
  10 lipca 2012 o 19:17

  Ostatnio uruchomili jakąś nowoczesną platformę online ale słyszałem że jest tam na razie dużo awarii i niedociągnięć. Boję się trochę współpracy z bankiem, który nie testuje systemu, wdraża go i potem okazuje się on awaryjny.

  Opinie o Alior Banku
  12 lipca 2012 o 13:14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt Bezpieczny w Polbanku – promocja do 30 września 2011 roku

Polbank oferuje posiadaczom kredytu gotówkowego-Kredyt Bezpieczny elastyczne warunki spłaty zobowiązania. Klient może sam podejmować decyzję dotyczącą wysokości miesięcznej raty i...

Zamknij