Zmiany w ustawie o funduszach inwestycyjnych – nowe przepisyLinki sponsorowane

W ostatnim czasie Sejm uchwalił nowe przepisy dotyczące zamkniętych funduszy inwestycyjnych. Przypomnijmy, iż fundusz inwestycyjny zamknięty emituje specjalne certyfikaty inwestycyjne-publiczne lub niepubliczne. Taki fundusz ma już na początku inwestycji ustaloną wielkość kapitału akcyjnego. Podczas głosowania, za ustawą było 269 posłów, natomiast swój sprzeciw wobec noweli wykazało 136 posłów. Nikt z posłów nie wstrzymał się od głosu.

Nowe przepisy z założenia mają uprościć proces tworzenia funduszy inwestycyjnych zamkniętych-tylko z certyfikatami nie podlegającymi ofercie publicznej, obrotowi na rynku regulowanym i alternatywnemu systemowi obrotu. Po wejściu w życie nowych przepisów, Komisja Nadzoru Finansowego nie będzie zatwierdzała statutów funduszy zamkniętych. KNF nie będzie pobierała także opłaty za zmianę i ustanowienie owego statutu. Jednak fundusze inwestycyjne zamknięte z certyfikatami wprowadzonymi do obrotu publicznego muszą koniecznie zdobyć pozwolenie na zmianę statutu funduszu.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
Zmiany w ustawie o funduszach inwestycyjnych - nowe przepisy, 5.0 out of 10 based on 1 rating
7 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Ile kont osobistych mają Polacy w bankach?

Według danych statystycznych ponad połowa Polaków posiada rachunek osobisty w banku. Nie są to dokładne obliczenia-przykładowo jedna osoba może mieć...

Zamknij