Zmiany w systemie emerytalnym – reforma w emeryturach i OFELinki sponsorowane

O zmianach w systemie emerytalnym mówi się już od kilku tygodni. Rząd zamierza edukować Polaków w ich zakresie. Rusza z kampanią edukacyjną. Reklamy będą ukazywały się w telewizji, można je także spotkać w Internecie. Powstała specjalna strona internetowa, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o zmianach w OFE. Co więcej, na pytania osób zainteresowanych odpowiadać będzie sam Minister Finansów, Jacek Rostowski.

Spot reklamowy, który można znaleźć w Sieci od czwartku, ma wyjaśnić jak działa system emerytalny. Zaczyna się następująco: ‚Janek ma złotówkę. Z tego 63 grosze oddaje babci na jej emeryturę’.

Co ciekawe nie tylko resort finansów chce edukować Polaków. Posłowie Platformy Obywatelskiej tez czują się w obowiązku, dlatego przyczynili się do powstania strony zapytajoofe.pl. Na zapytania Internautów odpowiadają posłowie oraz członkowie rządu, między innymi Michał Boni.

Celem kampanii jest przekazywanie rządowych propozycji w lepszej, bo bardziej zrozumiałej formie. Polacy negatywnie oceniają zmiany, jakie mają zajść w systemie emerytalnym. Tym samym trudno będzie ich przekonać do rządowego projektu.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
24 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokaty Eurobank

Informacje i opinie o lokatach w banku Euro Bank SA Oprócz strategicznych produktów kredytowych, w Eurobanku można pomnażać kapitał. Dzięki...

Zamknij