Zmiany w Indeksie WIG 20 – Bank Handlowy w miejsce BZ WBKLinki sponsorowane

Indeks WIG 20 skupia 20 największych spółek (tzw. blue chips) notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółki te wykazują się wysokim wskaźnikiem zdolności do realizacji krótkoterminowych zobowiązań i dużą wartością rynkową-liczoną według aktualnej ceny akcji pomnożonej przez liczbę akcji w obrocie.

Warunkiem koniecznym wejścia w skład indeksu największych spółek giełdowych jest liczba akcji w wolnym obrocie (free float), która musi być większa niż 10 %. Indeks WIG 20 podlega korektom rocznym i kwartalnym, w wyniku których ustalany jest skład indeksu po ostatniej sesji w danym okresie. Wyjątkowo po ostatniej sesji w pierwszym tygodniu kwietnia nastąpi rewizja WIG-u 20. W miejsce BZ WBK wejdzie drugi co do wielkości bank w Polsce (Bank Handlowy SA). Przyczyną zmiany składu Indeksu WIG 20 jest przejęcie 96 procent akcji BZ WBK(będących w obrocie) przez hiszpański bank Santander. W wyniku przejęcia free float Banku Zachodniego zmniejszy się do ok. 4 %.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
3 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt dla osób bez ślubu – Kredyty dla zakochanych?

Ludzie zakochani bardzo często zastanawiają się czy wziąć razem kredyt, założyć wspólne konto. Dopóki miłość trwa wszystkie spory można załagodzić,...

Zamknij