Zmiana ustawy o spreadach walutowych – nowe przepisy dotyczące spreadówLinki sponsorowane

26 lipca bieżącego roku do Sejmowej Komisji Finansów trafił projekt ustawy dotyczącej spreadów walutowych. Głównym celem tej ustawy jest zapewnienie kredytobiorcom zadłużonym w obcej walucie możliwości spłaty zobowiązania bezpośrednio daną walutą(np. kupioną w kantorze). Ministerstwo Finansów chce wyeliminować w bankach zwyczaj pobierania dodatkowych opłat prowizji, a nawet zawierania specjalnych aneksów.

Większość Posłów głosowało za tym aby nowa ustawa obejmowała także kredyty udzielone wcześniej(w części pozostającej do spłacenia). Według   szefa Związku Banków Polskich Krzysztofa Pietraszkiewicza ingerowanie w trwające już umowy kredytowe poważnie zaburzą rynek kredytów walutowych. Mianowicie wszelkie instytucje kredytujące staną się w oczach klientów mniej wiarygodne. Komisja Finansów przewiduje, że nowa ustawa zostanie już uchwalona w tym tygodniu. Na ostatnim posiedzeniu podkomisji zrezygnowano z niektórych zapisów ustawowych. Najważniejsze z nich to: możliwość przewalutowania kredytu co pół roku i wyliczania miesięcznych rat po sztywnym kursie NBP. Przed trafieniem ustawy do Senatu swoje poprawki do nowelizacji ma wnieść PiS.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
27 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
neoBank

Informacje i opinie o banku neoBank Początek neoBanku datuje się na 2008 rok. Wówczas stał się on oznaczeniem usług bankowości...

Zamknij