Zarząd Banku Gospodarstwa Krajowego – zmiany w BGKLinki sponsorowane

W dniu 29 czerwca bieżącego roku Rada Nadzorcza BGK postanowiła wybrać Wojciecha Kowalczyka na stanowisko wiceprezesa zarządu. Poprzednio funkcję tą pełnił Robert Sochacki. Nie jest to pierwszy kontakt Wojciecha Kowalczyka z Bankiem Gospodarstwa Krajowego-od marca 2010 roku nowy wiceprezes był dyrektorem banku i odpowiadał za sprzedaż na rynkach finansowych.

Od tej pory zakres jego obowiązków powiększy się o obszar społecznego budownictwa mieszkaniowego oraz służby zdrowia. Wojciech Kowalczyk ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, a w 2001 roku zdobył licencję tradera na londyńskim rynku finansowym. W czasie kariery zawodowej Wojciech Kowalczyk zajmował się także rynkiem walutowym, instrumentów pochodnych, papierów dłużnych w Polsce i na Węgrzech w latach 2001-2004  z ramienia Merrill Lynch International London. Do osiągnięć Wojciecha Kowalczyka należy zaliczyć także stworzenie pierwszego w Polsce zespołu biura instrumentów dłużnych w Banku Handlowym. Był również zaangażowany w połączenie Banku Handlowego S.A z Citibank Poland S.A.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
1 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Które banki sprzedają najwięcej kredytów hipotecznych?

W czerwcu bieżącego roku nastąpił wzrost liczby rozpoczynających się budów-ponad 10 procent w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Natomiast...

Zamknij