Zarabiające karty kredytowe – Cash Back VISA i MASTERCARDLinki sponsorowane

Obecnie temat zwrotów części prowizji za płatności kartą przewija się w większości ofert bankowych. Banki próbują zachęcić i przekonać do swojej oferty depozytowej klientów, właśnie przekupując ich usługa Cash Back. Cash Back jak by się zdawać mogło to nie jedna usługa ale dwie i to stosunkowo różne. Łączy je tylko jedno. Zarówno w przypadku jednej jak i drugiej potrzebna jest karta płatnicza.

Wypłata gotówki w kasie zamiast w bankomacie

Cash Back to pojęcie używane w przypadku usługi extra gotówki w kasie w punktach handlowo-usługowych oraz w przypadku zwrotu części prowizji przy płatnościach za zakupy dokonanych kartą. W przypadku pierwszej usługi, klient ma możliwość wypłaty gotówki w kasie tak jak to robi w bankomacie. Jednak, żeby wypłacić gotówkę w kasie, klient musi dokonać płatności w tym punkcie. Płatności nie są ograniczone i może być to zarówno 2 zł jak również 1000 zł. Jednorazowo w kasie możemy wypłacić gotówkę w wysokości 200 zł. Dzięki możliwości wypłaty środków z karty przy kasie, możemy bardzo często zaoszczędzić. Usługa ta jest bowiem bardzo przydatna w momencie, gdy w pobliżu nie ma bankomatu bezprowizyjnego lub bankomat jest z nieczynny.

Zwrot części prowizji za płatność kartą

Druga usługa Cash Back z kolei to usług polegająca na zwrocie części prowizji za płatności dokonane kartą płatniczą. Zazwyczaj banki zwracają swoim klientom 1 % wszystkich transakcji dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym. Jednak należy pamiętać o tym, że w bardzo wielu bankach usługa jest ograniczona kwotowo. Maksymalnie bank bowiem może zwrócić około 30 zł.Niektóre banki obecnie próbują zachęcić klientów do założenia u siebie konta i kuszą zwrotem części prowizji nawet w wysokości 4%. Jednak żeby tak wysoki procent prowizji otrzymać z powrotem na swoje konto należy spełnić szereg wymagań. Zazwyczaj tak wysoki procent oferowany jest tylko dla zamożnych klientów i klientów korzystających z personal banking.

Jakimi kartami możemy korzystać z usługi Cash Back?

Zazwyczaj z usługi Cash Bank mogą skorzystać posiadacze kart debetowych takich jak VISA oraz MasterCard. Karty te mogą być wyposażone zarówno w pasek magnetyczny jak i mikroprocesor w standardzie EMV. Niestety w większości przypadków nie ma możliwości skorzystania z usługi Cash Back za pomocą kart kredytowych VISA ani MasterCard.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Zarabiające karty kredytowe - Cash Back VISA i MASTERCARD, 8.5 out of 10 based on 2 ratings
20 lutego 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Zarabiające karty kredytowe – Cash Back VISA i MASTERCARD

    Niby 30 zł to nie majątek, ale liczy się cokolwiek… dobre intencje ze strony banku. Gdyby trzeba było zapłacić te 30 zł w postaci jakiejś opłaty czy prowizji, pewnie nikt by nie był zadowolony, a tutaj można sobie parę groszy extra zarobić.

    Jolka
    15 czerwca 2012 o 10:07

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy każda firma musi mieć konto w banku

Patrząc na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej w Polsce, nie wszystkie firmy są zobligowane do zakładania rachunku w banku. Z...

Zamknij