Wzrost gospodarczy w Polsce – III kwartał 2011Linki sponsorowane

Informacja o wzroście gospodarczym w Polsce jest bardzo ważna z punktu widzenia przyszłych ocen polskiego sektora bankowego, które przygotowywane są przez światowe agencje ratingowe. Wzrost gospodarczy sprzyja utrzymaniu stabilności całego systemu finansowego w Polsce. Ewentualny spadek PKB może przynieść problem związany z finansowaniem budżetu państwa. Jeśli ten negatywny scenariusz będzie miał w przyszłości miejsce to NBP będzie zmuszony do skrócenia zapadalności sprzedanych bankom papierów dłużnych.

Jak na razie „polski konsument” utrzymuje poziom PKB na przyzwoitym poziomie. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, PKB wzrósł realnie o 4,2 procent. Jeśli weźmiemy pod uwagę poprzedni kwartał br. to jest to wzrost o 1 procent. Największy wpływ na obecny poziom PKB w Polsce ma popyt krajowy. Jednak zdaniem wielu ekonomistów rysuje się dla naszego kraju negatywna perspektywa gospodarcza. Kolejne kwartały mają przynieść spadek poziomu PKB do 3 procent.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wzrost gospodarczy w Polsce - III kwartał 2011, 10.0 out of 10 based on 1 rating
1 grudnia 2011


Podobne


Tagi ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Złoto Inwestorów – Lokata strukturyzowana w złoto w PKO BP

PKO BP po raz kolejny oferuje klientom produkt inwestycyjny oparty o znane aktywo- złoto. Lokata ustrukturyzowana o której mowa jest...

Zamknij