Wysokie oprocentowanie na lokatach strukturyzowanychLinki sponsorowane

Banki usilnie starają się zyskać nowych klientów. A co przemawia do nich najbardziej? Otóż wysokie oprocentowanie na lokatach. Dlatego też PKO i HSBC reklamują swoje nowe produkty, na których można sporo zarobić. Ale uwaga, można także stracić!

PKO Bank Polski na lokacie rocznej daje 6,66%, na półrocznej 5,55%, HSBC jeszcze więcej, bo aż 8%. Liczby te mają przyciągnąć uwagę nowych klientów. Jednakże powinni oni wiedzieć, że banki te reklamują nie tradycyjne lokaty, ale takie, które część środków inwestują w funduszach.

Lokaty z funduszami mogą być inwestycją ryzykowną. Dlatego przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu środków, oszczędności właśnie w nie, należy zapoznać się ze wszystkimi ‚za’ i ‚przeciw’.

Warto wiedzieć, że połowa pieniędzy idzie na standardową lokatę, gdzie zysk jest gwarantowany. Zaś druga trafia do funduszy inwestycyjnych, które środki lokują w akcjach lub obligacjach. I to właśnie na tej części można stracić.

W PKO BP klienci mają do wyboru subfundusz PKO Zrównoważony Plus lub PKO Akcji Plus. Ten drugi inwestuje jest bardziej ryzykownie od pierwszego, bowiem nawet całość środków może zostać zainwestowana w akcje. Warto wiedzieć, że minimalna wpłata na subfundusze wynosi 2 tysiące złotych.

W HSBC klienci mają większy wybór, subfunduszy zagranicznych jest bowiem kilkadziesiąt. Są one zarządzane przez takie międzynarodowe firmy jak chociażby HSBC Global Asset Management, BlackRock, czy krajowe – Union Investment TFI.

Co więcej sami podejmują decyzję odnośnie tego jaka część z kapitału trafi na lokatę, jaka zostanie przeznaczona do funduszy. Jednakże jest pewno ‚ale’, bowiem kwota, która zostanie zainwestowana w lokatę nie może być wyższa od tej, która trafi do funduszu.

W związku z powyższym należy mieć świadomość tego, że część inwestycji może sie zakończyć na minusie. Nie tylko te dwa banki oferują tego typu produkty. Wystarczy spojrzeć na Millennnium, gdzie oprocentowanie takiej lokaty wynosi 7% a środki dzielone są po połowie, czy też na MultiBank, gdzie na lokacie trzymiesięcznej można zarobić 10% – 25% kapitału trafia na lokatę, zaś 75% inwestowane jest w fundusze.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
8 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jakich instytucji finansowych nie obejmuje Rekomendacja T?

W 2010 roku skończyły się dobre czasy dla kredytobiorców w Polsce. Bowiem w sierpniu tamtego roku, Komisja Nadzoru Finansowego zaostrzyła...

Zamknij