Wyniki finansowe DNB Nord – bank zanotował zyskLinki sponsorowane

Bank DnB Nord Polska w ubiegłym roku osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe, w tym zamierza je jeszcze poprawić. Dlatego też już rozpoczął obsługę małych i średnich firm, a co więcej opracowuje długoterminowy plan rozwojowy.
2010 rok był dla DnB Nord Banku niezwykły, bowiem uzyskał on najlepsze w swojej historii wyniki finansowe. Zysk brutto ukształtował się na poziomie 75,2 mln zł, co dało 56,7 mln zł czystego zysku. Jeśli wziąć pod uwagę rok wcześniejszy 2009, kiedy to bank zanotował stratę to można określić to co się wydarzyło mianem sukcesu.

Za  tak znaczącą poprawę odpowiada restrukturyzacja banku, która została dokonana w roku ubiegłym. Od początku należało skupić się na tych najbardziej rentownych segmentach rynku. Na wzrost zysków wpływ miała także nowa strategia, która ułatwiła wdrożenie sprawnych procesów biznesowych. Ważne jest jednak, żeby ciągle szukać nowych możliwości rozwoju.

Bank DnB NORD zamierza także zaistnieć w segmencie MSP (małych i średnich przedsiębiorstw). To właśnie do tej grupy kieruje ofertę opartą na nowym, niezwykle szybkim procesie kredytowym. Decyzja odnośnie kredytu podejmowana jest przez bank w ciągu 5 dni roboczych.

Warto wiedzieć, że DnB Nord pojawił się na polskim rynku w 2004 roku. Na samym początku był to jedynie bank korporacyjny, który obsługiwał tylko i wyłącznie duże przedsiębiorstwa. Dziś otwiera się na tych mniejszych. Co więcej świadczy on także usługi maklerskie.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
9 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najlepszy kredyt hipoteczny bez wkładu własnego dla singla

Portal finansowy Bankier.pl przeprowadził w ostatnim czasie ranking kredytów hipotecznych dla singli. Osoby żyjące samotnie z własnego wyboru stanowią coraz...

Zamknij