Wyniki finansowe BOŚ bank – wyraźne zyski w 2010 rokuLinki sponsorowane

BOŚ Bank może pochwalić się wzrostem w 2010 roku w najważniejszych obszarach swojej działalności. Jednocześnie tym, że utrzymał koszty na niskim poziomie. Zysk był o 25,8% wyższy niż w 2009 roku. Ponadto bank odnotował przyrost liczby klientów.

Prezes Zarządu BOŚ Banku Mariusz Klimczak jest zdania, że największym sukcesem było pozyskanie środków na rozwój działalności banku, co spowodowało zwiększenie kapitału własnego o 150 mln zł.

Miało to wpływ na podwyższenie kapitału zakładowego o 96 mln zł a także przełożyło się na wyższy zysk w wysokości 54 mln zł. Był on cztery razy wyższy niż w roku 2009. Nowe produkty BOŚ Banku zaskoczyły klientów, którzy tłumnie z nich korzystali, dzięki czemu bank zanotował znaczny przyrost ich liczby.

Zwiększyła się liczba prowadzonych rachunków (z 112,9 tys. do 142,1 tys.), za co odpowiedzialne jest Konto bez Kantów. Wzrosła liczba kart kredytowych oraz płatniczych. Bank udzielił o 33% więcej kredytów hipotecznych niż w 2009 roku. BOŚ Bank wprowadził faktoring (platforma BOŚFaktor), z którego w chwili obecnej korzysta 750 kontrahentów.

W listopadzie 2010 Bank Ochrony Środowiska wyemitował obligacje w wysokości 700 mln zł, które zadebiutowały na rynku Catalyst na początku obecnego roku. Warto dodać, że była to największa jak do tej pory emisja obligacji przez instytucję finansową.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
21 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Akcje Provident Polska – planowana emisja na GPW w 2012

Właściciel Provident Polska-International Personal Finance zamierza wprowadzić swoje akcje na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Byłoby to równoległe notowanie (secondary...

Zamknij