Wydarzenia podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – patronat PKO BPLinki sponsorowane

PKO Bank Polski został patronem wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Polsce i w innych krajach europejskich w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Półroczny cykl imprez promujących polską kulturę będzie realizowany pod hasłem „Art for Social Change”: kultura jako narzędzie zmiany społecznej. PKO BP poważnie traktuje działania sponsoringowo-charetatywne.

Bank angażuje się w przedsięwzięcia związane ze sportem, edukacją,  kulturą, ochroną dziedzictwa narodowego i działalnością społeczną. Działania jakie zrealizował bank to między innymi:
renowacja płótna Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”
pomoc w projektach wystawienniczych: rysunki Rembrandta, prace Jana Bułhaka, twórczość malarska Rafała Malczewskiego
program rekonstrukcji cyfrowej największych dzieł polskiej kinematografii
wsparcie projektu edukacyjnego planetarium „Niebo Kopernika” w Warszawie
Dzień 1 lipca 2011 roku jest historyczny dla naszego kraju-wówczas Polska rozpocznie 184 dniowe rządy w UE. W ramach inauguracji w Warszawie tego dnia odbędzie się wiele imprez. Na przykład całodniowe widowisko muzyczne „Tu Warszawa”, w Teatrze Wielkim Opery Narodowej zostanie zaprezentowana sztuka Karola Szymanowskiego „Król Roger”, a w Filharmonii Narodowej zabrzmi specjalnie skomponowana na polską prezydencje kompozycja Pawła Mykietyna „Trzecia Symfonia”.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
2 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokaty strukturyzowane w Kredyt Banku – zapisy do 30 czerwca br.

Kredyt Bank wprowadził do oferty dwie nowe lokaty strukturyzowane w przypadku których okres subskrypcji trwa do 30 czerwca bieżącego roku....

Zamknij