System informatyczny w Polskim Banku PrzedsiębiorczościLinki sponsorowane

Polski Bank Przedsiębiorczości zakończył 12 miesięczny proces wdrażania nowego systemu informatycznego. Od tej pory PBP jest jednym z pierwszych banków na świecie, które korzystają z rozwiązań informatycznych firmy Oracle-system Oracle FLEXCUBE. Partnerem tej amerykańskiej firmy jest spółka ITG z Wrocławia-nadzorująca i odpowiedzialna za wdrożenie systemu w PBP. Do tej pory system Oracle FLEXCUBE został wprowadzony w 390 instytucjach finansowych w 125 krajach na całym świecie.

Zaletą owego systemu jest elastyczność (dotyczącą liczby obsługiwanych rachunków i transakcji)- bardzo ważna podczas konkurowania w trudnych warunkach rynkowych. System pozwala także na szybkie wprowadzanie nowych produktów finansowych do oferty banku. Polski Bank Przedsiębiorczości systematycznie unowocześnia swoją infrastrukturę informatyczną. Równolegle z systemem Oracle FLEXCUBE wdrażany jest system Kondor Plus-stworzony przez firmę Thomson Reuters. W najbliższym okresie bank chce się skupić na rozwiązaniach informatycznych w zakresie factoringu i bankowości internetowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
22 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Inkubator Przedsiębiorczości Idea Bank

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy? Chciałbyś być sam sobie szefem? Do tego masz gotowy biznesplan i jesteś przekonany o...

Zamknij