Sprzedaż zagrożonych kredytów – BRE Bank sprzedał „złe aktywa” KrukowiLinki sponsorowane

BRE Bank sprzedał portfel zagrożonych wierzytelności Grupie Kapitałowej Kruk za 97 milionów złotych. Sprzedane wierzytelności to kredyty detaliczne o wartości nominalnej wynoszącej 621 milionów złotych. BRE Bank otrzymał wcześniej wiele ofert zakupu portfela kredytów od firm windykacyjnych. Ekonomiści BRE Banku przeprowadzili szczegółową analizę cen na rynku wierzytelności przed realizacją transakcji. Według Prezesa BRE Banku-Cezarego Stypułkowskiego sprzedaż zagrożonych kredytów wpłynie pozytywnie na jakość portfela kredytowego. Pozbycie się „złych aktywów” poprawi także skonsolidowany wynik brutto Grupy Kapitałowej BRE- pozytywny wpływ na wynik finansowy w II kw. br.  wyniesie ok. 86 milionów złotych.

BRE Bank powstał w 1986 roku. Obecnie jest to jedna z najważniejszych instytucji finansowych w Polsce; zarówno pod względem posiadanego kapitału i rozmiarów działalności. O sukcesie banku świadczą jego notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ciągu ostatniego roku cena za akcję spółki wzrosła o blisko 43 procent. BRE Bank kieruje ofertę do klientów biznesowych. Detaliczny sektor jest obsługiwany przez mBANK i MULTIBANK. Grupa Kapitałowa BRE Banku zanotowała w I kw. br. najwyższy w historii zysk netto-229,7 mln zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
9 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Volkswagen Bank Polska S.A.

Informacje i opinie o banku Volkswagen Bank Polska S.A. Początek działalności operacyjnej banku przypada na dzień 30 lipca 1998 roku....

Zamknij