Sprzedaż banku DnB Nord Polska – kto kupi DnB Nord?Linki sponsorowane

Norweska Grupa Finansowa DnB NOR jest strategicznym udziałowcem Grupy DnB NORD do której należy od 2005 roku bank DnB Nord Polska. Bank DnB Nord Polska S.A  jest obecny na rodzimym rynku od 2002 roku. 100 procent akcji tego banku od grudnia 2010 roku należy do największej grupy finansowej w Norwegii-DnB NOR. W początkowej fazie rozwoju Bank DnB Nord Polska obsługiwał klientów korporacyjnych.

Obecnie instytucja ta zmieniła profil działalności i rozwija bankowość detaliczną. Kluczowym obszarem działalności tej grupy finansowej są produkty inwestycyjne i kredyty hipoteczne. DnB Nord Polska posiada na terenie naszego kraju 40 placówek bankowych i 6 centrów korporacyjnych. Dodatkowo do banku należy siec agencji bankowych Monetia. Grupa DnB Nord chce się wycofać z polskiego rynku. Decyzję tą warunkuje tym, że ekspansja w polskim sektorze bankowości nie mieście się obecnie w strategii grupy kapitałowej. Jak podał w komunikacie członek zarządu banku DnB Nord Polska-Bartosz Chytła, planowana sprzedaż udziałów nie wpłynie negatywnie na bieżącą działalność banku. Instytucja ta nadal będzie dążyć do stania się jednym z największych banków w Polsce. Zysk netto DnB Nord Polska za 2010 rok wyniósł blisko 60 milionów złotych. Natomiast łączna wielkość aktywów banku w ubiegłym roku wynosiła 9,7 miliardów złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Sprzedaż banku DnB Nord Polska - kto kupi DnB Nord?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
15 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Seminarium eksperckie 27 kwietnia 2011 w BGK – Stan zadłużenia samorządów

Zadłużenie publiczne w Polsce systematycznie rośnie. Obecnie przekroczyło  800 mld złotych i Polska została objęta procedurą nadmiernego deficytu (ma to...

Zamknij