Santander zamierza kupić akcje BZ WBKLinki sponsorowane

Santander zamierza kupić akcje BZ WBK w wyniku wezwania. Za jedną zaproponował 226,89 zł, a zamierza nabyć 73 mln 76 tys. 13 akcji, czyli tak naprawdę ich 100%. Wszystko dlatego, że Santander uważa, iż bank ten jest atrakcyjną inwestycją. Dlatego też zamierza umacniać jego pozycję.
Zapisy na akcje mają trwać od 24 lutego do 25 marca. Żeby przystąpić do nich należy wiedzieć, że warunkiem nabycia papierów jest objęcie zapisami co najmniej 70% liczby głosów, czyli 51 mln 153 tys. 210 akcji. Santander chce, żeby akcje   banku nadal były w obrocie na GPW. Warto dodać, że w piątek kurs BZ WBK wynosił 217 zł.

Jakie plany wobec BZ WBK ma Santander? Otóż chce dostosować ofertę produktów, wzmocnić cross selling. Przy tym obiecuje zapewnić szkolenie pracownikom banku, żeby zwiększyć efektywności funkcji front office.

Santander myśli poważnie o tym, żeby bank skorzystał z ogólnoświatowej platformy klientów na innych rynkach, chociażby w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Meksyku, Chile czy Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, żeby wspomóc międzynarodową ekspansję klientów w Polsce. Ponadto w związku z tym możliwe byłoby świadczenie usług na rzecz klientów korporacyjnych z całego świata, którzy chcieliby inwestować w Polsce.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
11 lutego 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Karty płatnicze mBank

Informacje i opinie o kartach płatniczych w banku mBank Posiadacze eKONTA mają do wyboru dwie podstawowe karty debetowe-w systemie płatniczym...

Zamknij