Raport FOB docenił dobre praktyki w Banku Gospodarstwa KrajowegoLinki sponsorowane

bank gospodarstwa krajowegoBank Gospodarstwa Krajowego to jedyny bank państwowy w Polsce.  Tradycje tej instytucji finansowej sięgają 1924 roku. Od tego czasu BGK przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki, poprzez realizacje zadań zleconych przez państwo. BGK w działaniu, stosuje się do zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

Bank jest szczególnie aktywny w zakresie etyki w działalności, ochrony środowiska, dobrych relacji w pracy, zaangażowania społecznego i rozwoju przedsiębiorczości. BGK wprowadził elektroniczny obieg dokumentów aby ograniczyć zużycie papieru. Standardem jest przestrzeganie przez wszystkich pracowników przygotowanego „Zbioru zasad etycznych Pracowników BGK”. Natomiast na rzecz społeczeństwa powstała w 2005 roku Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego, która zajmuję się wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin.

Bank nie zapomniał również o profilaktyce zdrowotnej i wolontariacie pracowniczym ( pracownicy banku mogą pozyskać środki finansowe na własne działania społeczne). Dobre praktyki prowadzenia działalności przez Bank Gospodarstwa Krajowego, zostały docenione przez coroczny raport FOB. Najnowsza publikacja zestawia dobre praktyki m. in.  z obszarów : biznes a miejsce pracy, biznes a rynek, biznes a społeczeństwo, biznes a środowisko. Raport obejmuje, także opinie ekspertów i internautów, jako podsumowanie działań zakresu CSR w 2010 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
6 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Co to jest i po co się stosuje kod SWIFT?

Kod SWIFT wykorzystywany jest w przelewach zagranicznych w celu identyfikacji instytucji finansowej. Kod ten składa się z 8 znaków (litery...

Zamknij