Raiffeisen kupuje akcje Polbank EFGLinki sponsorowane

O tym, że Polbank zamierza sprzedać większościowy pakiet akcji w Polsce wiadomo było już od jakiegoś czasu. Okazuje się, że najprawdopodobniej zostanie on zakupiony przez austriacki Raiffeisen Bank International. Szacuje się, że EFG Eurobank może liczyć na 490 mln euro.

Raiffeisen kupuje akcje Polbank EFG

Raiffeisen kupuje akcje Polbank EFG

Kiedy Grecy podali do wiadomości, że zamierzają sprzedać pakiet większościowy Polbanku można było zaobserwować wzmożone zainteresowanie. Wśród potencjalnych kupców wymieniano włoski bank Intesa Sanpaolo i BNP Paribas.

Dziś już wiadomo, że 70% Polbanku kupi nie kto inny tylko Raiffeisen Bank International (RBI). Prezes – Herbet Stepic uważa, że przejęcie Polbanku, ktory w głównej mierze obsługuje klientów indywidualnych doskonale wręcz uzupełni działalność RBI.

Zanim dojdzie do przejęcia pakietu większościowego Polbanku, który obecnie działa jako polski oddział greckiego Eurobanku EFG, zostanie on przekształcony w bank z polską licencją. O tymże przekształceniu także mówiono od jakiegoś czasu. Co dalej z Polbankiem?

Później Raiffeisen Bank International oraz Eurobank EFG połączą swoją działalność na terenie naszego kraju. Warto dodać, że RBI będzie dysponował 87%, podczas gdy Eurobank EFG zachowa prawo jedynie do 13%.

Zakończenie transakcji datuje się na czwarty kwartał 2011 roku, albo pierwsze miesiące 2012 roku. Dzięki połączeniu się aktywów RBI i Eurobank EFG staną się szóstą grupą bankową w naszym kraju. I będą obsługiwać ok. 1 mln klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.3/10 (4 votes cast)
Raiffeisen kupuje akcje Polbank EFG, 7.3 out of 10 based on 4 ratings
4 lutego 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Raiffeisen kupuje akcje Polbank EFG

  Chyba dobre posunięcie dla klientów. W końcu będzie to bank z gwarancjami polskiego rządu, a nie instytucja udająca polski bank.

  admin
  4 lutego 2011 o 08:41

  Dobre, dobre… Grecy właścicielami rzekomo „polskiego” banku 🙂

  Ziomek
  4 lutego 2011 o 09:35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt mieszkaniowy „Rodzina na Swoim” w BNP Paribas

Bank BNP Paribas udziela preferencyjnych kredytów mieszkaniowych „Rodzina na Swoim” od marca 2010 roku. Z racji tego, że do wejścia...

Zamknij