Przejęcie kontroli nad Meritum Bank ICB – zgoda UOKiKLinki sponsorowane

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na to by Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wraz ze spółką WCP Cooperatief przejął kontrolę nad Meritum Bank ICB. W myśl prawa przeprowadzanie takich transakcji podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeśli w przedsięwzięciu biorą udział podmioty gospodarcze, których obrót w roku poprzednim przekroczył 1 miliard euro na świecie lub na rodzimym rynku 50 milionów euro. Jest to istotny proceder, gdyż takie podmioty mogłyby poważnie zakłócić i ograniczyć konkurencję na danym rynku.

Umowa inwestycyjna pomiędzy WCP Cooperatief, dotychczasowym właścicielem banku-Innova Financial Holding, a Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju została podpisana 7 grudnia 2010 roku. Po zamknięciu transakcji, nowi inwestorzy zasilą Meritum Bank ICB kwotą 34 milionów euro. Obecni właściciele banku nie podali jeszcze do wiadomości szczegółów nowej strategii działania. Wiadomo jedynie, iż pozyskany kapitał będzie spożytkowany na akcję kredytową i na rozwój sieci sprzedaży w Europie Centralnej. Powstały podczas obrad Rady Europejskiej w Strasburgu, w 1989 roku Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspiera gospodarczo państwa Europy Środkowej i Wschodniej. EBOiR działa również na polu ochrony środowiska i promuje rozwój sektora prywatnego w tych krajach. Natomiast drugi inwestor jest spółką zależną funduszu private equity Wolfensohn Capital Partners.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
23 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy limit na karcie kredytowej jest droższy od pożyczki gotówkowej?

Korzystając zarówno z karty kredytowej jak i z pożyczki gotówkowej oprócz nominalnego oprocentowania należy brać pod uwagę dodatkowe koszty: opłata...

Zamknij