Przejęcie BZ WBK przez SantanderLinki sponsorowane

Długo zapowiadane połączenie jednego z największych polskich banków BZ WBK i międzynarodowej Grupy Finansowej Santander stało się faktem. Z 96 procentowym udziałem, Banco Santander stał się strategicznym inwestorem Banku Zachodniego WBK. Wartość transakcji kupna kapitału Banku Zachodniego i 50 procent akcji spółki  BZ WBK Asset Management wyniosła 4,139 miliarda złotych.

Dla Banku Zachodniego jest to szansa umocnienia pozycji na rynku bankowości komercyjnej i wykorzystania doświadczenia prężnej grupy finansowej na świecie. Banco Santander obsługuje na świecie 95 milionów klientów z ponad 30 krajów i posiada ok. 14 tysięcy placówek bankowych. Jest liderem usług finansowych w strefie euro. Banco Santander wybrał BZ WBK na powiększenie swojej wartości rynkowej, gdyż polski bank odznacza  się wysoką płynnością finansową, kompetentną kadrą zarządczą i dużym udziałem w rynku. Zdolność do budowania przewagi konkurencyjnej przez Santander powinna skutkować  na polskim rynku bankowym nowymi i ciekawymi produktami finansowymi. Banco Santander z powodzeniem działa na rynku w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Stanów Zjednoczonych. Zarząd hiszpańskiego banku ma nadzieje, iż polska inwestycja stanie się katalizatorem wzrostu grupy.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
4 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Oprocentowanie depozytów w MultiBanku – nowe stawki od 10 sierpnia 2011

MultiBank postanowił kolejny raz podwyższyć oprocentowanie depozytów. Co ciekawe jest to już trzecia podwyżka w drugim półroczu 2011 roku. Natomiast...

Zamknij