Promocje kart kredytowych MasterCard – nagrody i rabatyLinki sponsorowane

Klienci, którzy płacą za zakupy kartą MasterCard mogą wziąć udział w promocji i wybrać cenne nagrody. Niestety nie wszyscy, bowiem organizacja płatnicza MasterCard działa w porozumieniu tylko z wybranymi bankami, a ponadto nagrodzeni zostaną tylko najlepsi klienci.

Nie ma co ukrywać, że banki oraz organizacje płatnicze zarabiają na klientach, którzy płacą za zakupy kartą, a nie gotówką. Dlatego też imają się różnych chwytów marketingowych, żeby ich do tego nakłonić. Jedni aktywizują swoich klientów oferując im atrakcyjne programy rabatowe, tak robi chociażby Citi Handlowy. W ING Banku Śląskim obowiązuje program punktowy – klienci poprzez dokonywanie transakcji bezgotówkowych dostają punkty, które następnie mogę wymienić na nagrody, czy uzyskać zniżki, kiedy kupują jakiś produkt.

Banki coraz częściej także zwracają klientom procent poniesionych wydatków. Bank Millenium zwraca swoim klientom, którzy używają karty Visa Impresja aż 5%, Toyota Bank najlepszym klientom oferuje zwrot od 1-4% za zakupy dokonane kartą.

Takich programów i nowszych z pewnością będzie coraz więcej. Do programu punktowego włączyła się także organizacja płatnicza MasterCard. Klienci wybranych banków będą otrzymywali punkty za każdy zakup, którego dokonają kartą (w  każdym sklepie, a nie tylko w wybranych miejscach). Jednakże jest jedno ‚ALE’.

Otóż program ten stworzony został z myślą o o bardziej zamożnych klientach, skojarzony jest z jedną kartą, mianowicie World MasterCard. Ile tacy klienci wydają na zakupy zdaniem organizacji płatniczej MasterCard? W granicach 2000-2500 złotych, podczas gdy przeciętny Polak 500-700.

To z myślą o tej grupie docelowej powstał także katalog nagród, który ma się odwoływać do tego, co ów zamożni klienci chcieliby jeszcze posiadać, mieć czy przeżyć. Tym samym nie zabrakło przejażdżek sportowymi samochodami, skoków ze spadochronem. Są jednakże i mniejsze nagrody, takie jak bilety do kina, czy innych instytucji kulturalnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
28 lutego 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
W jaki sposób emeryt może założyć konto banku?

Emeryt ma takie same możliwości otwarcia rachunku jak pozostali klienci. Sposoby założenia konta dla seniorów wyznacza tradycyjna obsługa bankowa w...

Zamknij