Prognozy stóp procentowych wg ekonomistów BRE Bank – kwiecień 2011Linki sponsorowane

Główny ekonomista BRE Banku Ernest Pytlarczyk wraz z zespołem opracowali przegląd makroekonomiczny, z którego wynika, że już w kwietniu czeka nas podniesienie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, do tego wzrośnie atrakcyjność polskich obligacji. Zauważalny jest wzrost inflacji.

Zdaniem Pytlarczyka, jeśli chodzi o polską gospodarkę to widoczna jest systematyczna poprawa koniunktury. Jednakże wygląda na to, że na ożywienie w inwestycjach dotyczących rozbudowy mocy produkcyjnych trzeba będzie jeszcze poczekać. Przedsiębiorstwa finansują się zazwyczaj z własnych pieniędzy (z badań GUS wynika, że aż ponad 90%), co z kolei oznacza mało dynamiczny wzrost wolumenów kredytów. To właśnie wyróżnia Polskę na tle innych państw.

Do ekspansji bankowych kredytów może dojść w drugiej połowie 2011 roku. Wtedy też będzie można zaobserwować zmniejszenie się zmian parametrów polityki pieniężnej, do tego także wykrystalizuje się sytuacja polityczna (wybory parlamentarne).

W przeglądzie eksperci podkreślili także, że w ostatnich dniach można było zaobserwować napływ kapitału zagranicznego na polski rynek obligacji. polskie papiery wartościowe zaczęły się cieszyć zainteresowaniem inwestorów, które będzie rosło.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
15 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Tani kredyt bez prowizji na święta – oferta Kredyt Banku

Okres przedświąteczny charakteryzuje się wzmożonym popytem na wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe. Jak co roku, sektor bankowy nie jest obojętny wobec...

Zamknij