Pożyczki gotówkowe w Provident coraz bardziej popularneLinki sponsorowane

Polacy bardzo często korzystają z usług firm pożyczkowych, jeśli mają złą historię kredytową, albo banki nie chciały im udzielić kredytu. Pozabankowe instytucje cieszą się ogromną popularnością. Prócz najpopularniejszych SKOK-ów warto zwrócić uwagę na Providenta, który w roku ubiegłym zarobił niebagatelną sumę 215 mln złotych.
Ponad 800 tysięcy Polaków skorzystało z jego usług, chociaż pożyczki, których udziela nie należą do tanich. Wyniki finansowe za ubiegły rok zostały ogłoszone w czwartek przez IPF, czyli International Personal Finance (spółkę-matkę Providenta). Jasno wynika z nich, że z roku na rok klientów przybywa, tym samym i zyski firmy pożyczkowej są wyższe.

Należy podkreślić, że Polska jest tym najważniejszym rynkiem dla Providenta, bowiem połowę swoich wypracowanych zysków zawdzięcza właśnie naszym rodakom. Oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo. Niestety Provident też, podobnie jak banki, ma problemy z odzyskiwaniem gotówki, jaką pożycza swoim klientom. Średnio co 4 pożyczka nie jest spłaca w terminie. Jednakże straty także wpisane są w działalność takiej instytucji.

Tym samym szefowie IPF i tak są zadowoleni z zysków jakie przynosi firma pożyczkowa. Tym bardziej, że w roku 2010 Provident zanotował rekordowe zyski. Być może związane są one poniekąd z zaostrzeniem procedur bankowych dotyczących przyznawania kredytów oraz wejściem w życie Rekomendacji T.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
Pożyczki gotówkowe w Provident coraz bardziej popularne, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
7 marca 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Pożyczki gotówkowe w Provident coraz bardziej popularne

    Nigdy nie pożyczałem pieniędzy w providencie. Czy tam trzeba dużo dopłacać do interesu? Zadzwoniłem do nich i powiedzieli mi, że możemy podpisać umowę już dzisiaj, ale jeszcze się trochę waham… Warto? Proszę o odpowiedź!

    kredyt przez telefon
    10 września 2012 o 09:50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Dofinansowanie innowacyjnych projektów – oferta Banku Gospodarstwa Krajowego

6 grudnia 2011 roku rusza kolejny nabór wniosków w ramach działania 4.3 Kredyt Technologiczny Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata...

Zamknij