Pomoc dla firm od banku HSBC – import z ChinLinki sponsorowane

Grupa HSBC powstała w II połowie XIX wieku jako brytyjski bank w Chinach. Obecnie ta grupa kapitałowa należy do najważniejszych instytucji finansowych na świecie. Skupia 7500 oddziałów w 85 państwach. Wartością dodaną grupy są doświadczeni pracownicy o bogatej wiedzy ekonomicznej, a międzynarodowa obecność HSBC pozwala dodatkowo zaoferować elastyczne podejście do klienta.

Bank HSBC rozpoczął działalność na polskim rynku w 1990 roku. Działalność HSBC w naszym kraju  koncentruje się przede wszystkim na usługach bankowości klientów indywidualnych i korporacyjnych. Gamę produktów poszerzają usługi skarbowe i inwestycyjne. Pion Bankowości Komercyjnej HSBC na rynku europejskim przygotował projekt Trade Connections. Celem programu Trade Connections jest wymiana doświadczeń pomiędzy firmami ze starego kontynentu, a przedsiębiorstwami z Chin. Pośrednictwo Banku HSBC w nawiązywaniu kontaktów gospodarczych z Chinami może się okazać bardzo owocne, gdyż bank doskonale zna tamtejsze realia rynkowe i posiada rozległe kontakty gospodarcze, które są rozwijane w Chinach od  ponad 146 lat.

Dodatkowo bank przeprowadził  pierwszą w historii naszego kraju transakcję wymiany handlowej w juanie-na początku czerwca 2011 roku. 33 europejskie przedsiębiorstwa(w tym 3 firmy z Polski) wezmą pod koniec czerwca br. udział w wyprawie biznesowej do Szhanghaju. HSBC będzie towarzyszył firmom podczas kontaktów z przedstawicielami gospodarczymi, życia społecznego oraz politycznego. Z badań wynika, iż polskie firmy powoli doświadczają nasycenie rynków wschodzących. Jeśli chodzi o rozwojowe kierunki ekspansji to firmy wskazują najczęściej głównych partnerów gospodarczych naszego kraju np. Niemcy i wciąż egzotyczny dla nas kraj Chiny.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
Pomoc dla firm od banku HSBC - import z Chin, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
27 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Pomoc dla firm od banku HSBC – import z Chin

    HSBC w UK jest zwyczajnym bankiem, dostępnym dla każdego przeciętnego zjadacza chleba, natomiast u nas – bułka przez bibułkę i nie wiadomo co… Mam konto w angielskim HSBC i nie muszę mieć wpływów na konto, nie płacę nic za prowadzenie konta, kartę również mam za darmo. A u nas żądają dochodów na poziomie prezesa firmy i całą masę innych rzeczy… bo są „elitarni”. Masakra…

    Felek
    13 czerwca 2012 o 11:59

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
System płatności przez telefon-system SkyCash

Działająca na polskim rynku od 2009 roku firma SkyCash zajmuje się prowadzeniem systemu autoryzacji i rozliczeń płatności mobilnych. System SkyCash...

Zamknij