Podatek od transakcji finansowych – propozycja Komisji EuropejskiejLinki sponsorowane

Komisja Europejska przedstawi w październiku 2011 roku propozycje nowego podatku od transakcji finansowych. Stawka tego podatku ma wynosić od 0,01 proc. do 0,1 proc. i będzie egzekwowana w całej Unii Europejskiej. Opodatkowaniu mają podlegać transakcje finansowe w kraju skąd wyszło polecenie wykonania transakcji-ma to związek z tym, że tak naprawdę w Europie mieszczą się 3 kraje skupiające najwięcej transakcji finansowych. Za takie centra finansowe uznawane są: Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Potencjalny zysk z tego podatku tylko w części trafi do budżetu UE- będą to tzw. nowe źródła dochodu.

Według szacunków Komisji Europejskiej dzięki podatkowi do kasy UE może wpłynąć od 15 do 20 miliardów euro. Nie będzie to jednak kwota, o którą zwiększy się budżet Unii Europejskiej. Bowiem o taką kwotę zmniejszą się wpłaty narodowe-składki państw członkowskich liczone na podstawie poszczególnych poziomów PKB. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso powiedział: „(…)Sądzę, że podatek od transakcji finansowych byłby sprawiedliwym wkładem ze strony sektora finansowego po kryzysie, zwłaszcza że transakcje finansowe są wyłączone z podatku VAT(…)”

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
19 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Przelewy natychmiastowe w Alior Banku

Alior Bank jest trzecim bankiem w Polsce, który umożliwił swoim klientom dokonywanie szybkich przelewów między różnymi bankami pomijając sesję Elixiru...

Zamknij