PKO BP mecenasem X Tygodnia Czytania DzieciomLinki sponsorowane

„Cała Polska czyta dzieciom” to akcja społeczno-reklamowa, którą zapoczątkowała w 2001 roku Fundacja ABCXXI. W czerwcu 2001 roku akcję promował humorystyczny spot reklamowy w Telewizji Polskiej. Wówczas w krótkim spocie promocyjnym, prezentowana była scena, w której dziecko pytało oglądającego telewizję ojca: „Tato, a czy ty umiesz czytać”. Celem akcji jest zachęcanie opiekunów, rodziców, nauczycieli oraz innych osób do codziennego czytania dzieciom.

Akcja społeczna zwraca także uwagę na rosnący problem jakości programów telewizyjnych i duże zainteresowanie przeciętnego dziecka grami komputerowymi. Fundacja wskazuje na potrzebę kontrolowania tych negatywnych zjawisk. W ogólnopolski program zaangażowanych jest prawie 6400 koordynatorów i blisko 2600 miejscowości. Obecnie od 1 czerwca 2011 roku trwa jubileuszowy X Tydzień Czytania Dzieciom, a jego mecenasem została Fundacja Banku PKO BP. Bank otrzymał tym samym tytuł Dobroczyńcy Fundacji ABCXXI. Urszula Kontowska-Prezez bankowej Fundacji wyjaśniła motywy zaangażowania banku w akcję czytania dzieciom: „(…)Zaangażowanie w promowanie kampanii czytania w Polsce jest inwestycją w wychowanie mądrego społeczeństwa. Stąd nasza decyzja, aby wspierać i propagować słynne 20 minut dziennie.

Owocem dziesięciu lat działalności Fundacji  ABCXXI  jest zmiana świadomości społecznej dotyczącej wpływu czytania na rozwój dziecka(…)”. Inauguracja X Tygodnia Czytania Dzieciom miała miejsce na Moście Przyjaźni w Cieszynie 1 czerwca br.-podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka. Obchodom tego święta towarzyszyły liczne korowody dzieci oraz wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
8 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Polska

Jest to bank, który powstał w 2001 roku-jako pierwszy bank japoński prowadzący działalność operacyjną w Polsce. Właścicielem banku jest holenderska...

Zamknij