Oszczędności w Nordea, a trzęsienie ziemi w JaponiiLinki sponsorowane

Nie tylko mieszkańcy Japonii, ale i cały świat zapamięta datę 11 marca 2011. Trzęsienia ziemi wystąpiły w rejonie położonym kilkaset kilometrów od Tokio. Po nich wstąpiła fala tsunami, która była najbardziej tragiczna w skutkach, bowiem zrównała z ziemią wiele miast. Szacuje się, że spowodowała śmieć ponad 10.000 ludzi. Tysiące mieszkańców pozostało bez dachu nad głową.

Co więcej przyczyniała się ona do awarii, jaka miała miejsce w elektrowni atomowej, która miała problem z chłodzeniem reaktorów. Nastąpiły wybuchy dwóch z czterech reaktorów.

Tragedia ta jest katastrofalna w skutkach. W poniedziałek i we wtorek indeks Nikkei 225 stracił ponad 16%. Doszło do paniki na giełdzie. Inwestorzy zaczęli masowo sprzedawać akcje. Ale i tak najważniejsze jest w chwili obecnej zażegnanie sytuacji w elektrowni atomowej, bowiem stopienie się reaktorów to najgorszy z możliwych scenariuszy.

Eksperci nie chcą się jednoznacznie wypowiadać w tej sprawie. Zależy im na tym, żeby nie siać paniki. Tym bardziej, że sytuacja jest naprawdę trudna. wiele zależy od zdarzeń losowych, których nie sposób niekiedy przewidzieć.

Nordea Bank zamierza dalej trzymać się swojej filozofii, dzięki której aktywa inwestowane są w różnych rejonach geograficznych. Warto wiedzieć, że w chwili obecnej bank ten posiada dwa fundusze, które inwestują w akcje spółek pochodzące z rynków azjatyckich, mianowicie Nordea Międzynarodowych Funduszy Akcji oraz HSBC Akcji Azjatyckich z wyłączeniem Japonii. Pierwszy inwestuje naprawdę niewielką część aktywów na rynku akcji japońskich, drugi wcale.

Tragedia, która dotknęła Japonię nie wpłynęła na chwilę obecną na skład portfeli modelowych Nordea. Bank zamierza na bieżąco śledzić sytuację w Japonii, w przypadku niepokojących doniesień o wszystkim będzie na bieżąco informował swoich klientów poprzez wydawanie komunikatów.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
18 marca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata Sierpnia w Getin Banku

Okres letni to czas odpoczynku po całorocznej pracy. Jednak wakacje nie oznaczają rezygnacji z dbania o własne finanse. Wyjeżdżając na...

Zamknij