Ocena ratingowa Citi HandlowegoLinki sponsorowane

Citi Handlowy dawniej działał pod nazwą Banku Handlowego w Warszawie. Bank ten należy w 75 procentach do międzynarodowej Grupy Kapitałowej Citigroup. Posiadanie przez grupę większościowego pakietu akcji sprawia, że Citi Handlowy jest w bliskiej korelacji ze spółką matką. Citi Handlowy jest strategicznym ogniwem Citigroup jeśli chodzi o operacje międzynarodowe. Znana Agencja Ratingowa Fitch przyznała mu w ostatnim raporcie rating na poziomie A.

Przypomnijmy, że poziom „A” oznacza dużą zdolność podmiotu(w tym przypadku banku) do obsługi zobowiązań. Z tym, że jest to negatywna perspektywa(w niedalekiej przyszłości mogą wystąpić pewne aspekty obniżające ocenę). Dlatego Agencja Fitch umieściła Citi Handlowego na liście obserwacyjnej. Taka ocena Citi Handlowego wynika z dużego prawdopodobieństwa otrzymania pomocy od spółki matki. Krótkoterminowy rating Fitch ocenił na poziomie F1-wiarygodnośc kredytowa najwyższej jakości .

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
26 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy pieniądze z limitu kredytowego można wypłacić w bankomacie?

O limit kredytowy mogą się starać wszyscy stali klienci danego banku-wystarczy wypełnić stosowny formularz i czekać na decyzję banku.  Wielkość...

Zamknij