Obligacje skarbowe z najwyższym oprocentowaniemLinki sponsorowane

W Polsce emitentami papierów dłużnych mogą być podmioty prywatne, samorządy terytorialne lub Skarb Państwa. Z formalnego punktu widzenia. Emitent obligacji jest dłużnikiem wobec nabywców papierów wartościowych. W przypadku papierów skarbowych, Rząd zobligowany jest do wypłacenia wynagrodzenia za pożyczony kapitał. Z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie państwowymi papierami dłużnymi wśród inwestorów indywidualnych.

Trudno się dziwić jeśli oprocentowanie najlepszych obligacji przekracza najczęściej średnią stawkę oprocentowania lokat bankowych. Flagowym produktem Skarbu Państwa są obligacje EDO: czyli papiery dłużne emitowane na 10-letni okres. Co ważne emisja obligacji państwowych o 10-letnim okresie odsetkowym, odbywa się każdego miesiąca. Są to najwyżej oprocentowane obligacje Państwowe w Polsce.

Szczegóły 10-letnich papierów skarbowych:

– w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie wynosi 6,5 proc. brutto
– kolejne okresy inwestycyjne obejmuje zmienna stawka oprocentowania
– zmienna stawka oprocentowania liczona według wzoru: roczna stopa inflacji+ stawka marży odsetkowej
– jednostkowa cena sprzedaży: 10 zł
– kapitalizacja odsetek w wymiarze rocznym

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.8/10 (5 votes cast)
Obligacje skarbowe z najwyższym oprocentowaniem, 8.8 out of 10 based on 5 ratings
13 kwietnia 2012


Podobne


Tagi ,


2 opinie o Obligacje skarbowe z najwyższym oprocentowaniem

  polskie obligacje są naprawdę w cenie; już w pierwszym okresie odsetkowym można zarobić więcej niż na niejednej lokacie….W kolejnych latach widzę jeszcze większy potencjał wzrostu oprocentowania państwowych papierów dłużnych. Inflacja pewnie nie da o sobie zapomnieć. Co ważne stopa inflacji jest istnym składnikiem zmiennej stawki oprocentowania 10-letnich papierów skarbowych(wzór: roczna stopa inflacji+ stawka marży odsetkowej)

  obligacje skarbowe
  13 kwietnia 2012 o 17:54

  Obligacje wciąż chyba są uznawane za najbezpieczniejszą i najbardziej pewną formę lokowania pieniędzy, zwłaszcza te emitowane przez skarb państwa. Tak mi się przynajmniej wydaje. Inwestycja w waluty jest raczej mało pewna, do inwestycji w złoto też nie mam zaufania, a obligacje zawsze cieszyły się dobrą opinią…

  Zuza
  1 czerwca 2012 o 12:07

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Aukcja lokat terminowych w Banku Millennium: 27-30 czerwca 2011

Alternatywą zakrojonej ostatnio na szeroką skalę podaży lokat półrocznych z dzienną kapitalizacją odsetek może być oferta depozytowa w Banku Millennium....

Zamknij