Obligacje miasta Koszalin – zakup w Pekao SALinki sponsorowane

Lider usług finansowych dla samorządów Pekao SA wyemituje obligacje dla miasta Koszalina. Umowa pomiędzy miastem, a bankiem zakłada wyemitowanie 10 serii obligacji(od A do J) z wykupem od 6 do 15 lat. Umowa przewiduje, że wartość emisji obligacji wyniesie 85 milionów złotych. Obligacje to elastyczne narzędzie finansowe dla miast i samorządów. Dzięki środkom pieniężnym z emisji obligacji, miasta mogą finansować inwestycje, poprawiać warunki życia mieszkańców lub zdywersyfikować źródła finansowania.

Koszalin postanowił przeznaczyć pieniądze z emisji papierów wartościowych na pokrycie deficytu budżetu na 2011 roku, na budowę filharmonii, hali widowiskowo-sportowej, dróg oraz na modernizację obiektów oświatowych. Koszalin nie jest pierwszym miastem, który skorzystał z usług Banku Pekao SA. Bank o którym mowa, wyemitował już obligację dla Poznania, Gdańska, Grudziądza, Kołobrzegu, Łodzi i Rzeszowa-na kwotę ponad 1,2 miliarda złotych. Wykup serii A nastąpi po 6 latach od dnia emisji, natomiast wykup serii J rozpocznie się w 2026 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
24 maja 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Ocena ratingowa PKO Banku Polskiego – sierpień 2011

Jedna z największych Agencji Ratingowej- Fitch na początku sierpnia 2011 roku potrzymała wysoką ocenę PKO Banku Polskiego na poziomie 2....

Zamknij