Nowa ustawa o outsourcingu bankowym – zmiany w przepisachLinki sponsorowane

9 września bieżącego roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej-Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy dotyczącej outsourcingu w banku. Nowy kształt ustawy ma się przyczynić do obniżenia kosztów działalności banków. Outsourcing polega na wydzieleniu niektórych funkcji danej firmy podmiotom zewnętrznym. Także banki nie są samowystarczalne i posiłkują się pomocą zewnętrzną.  Model biznesowy oparty na outsourcingu zakłada skupienie się danej firmy na właściwej działalności, a inne obszary przekazywane są bardziej wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym.

Nowa ustawa daję możliwość bankom zlecania niektórych funkcji osobom fizycznym-wspólnikom spółek cywilnych. Od tej pory instytucje finansowe dysponują większym ustawowym  katalogiem czynności jakie można wydzielić zewnętrznym firmom bez uzyskiwania niezbędnych zezwoleń w Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli wydzielona funkcja będzie realizowana na Unii Europejskiej to również nie trzeba uzyskiwać pozwoleń. Podpisana przez Bronisława Komorowskiego ustawa wyjaśnia także kwestię podoutsourcingu. W myśl noweli, banki nie muszą zawiadamiać Komisji Nadzoru Finansowego o zamiarze przeprowadzenia outsourcingu. Natomiast są zobowiązane do ewidencji takich umów.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
12 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
SkyCash Poland S.A

Siedziba Spółki mieści się w Warszawie na ulicy Ronda ONZ 1. SkyCash działa na polskim rynku od 2009 roku-wówczas otrzymała...

Zamknij