Nowa odmiana wirusa Zeus atakuje – jak zabezpieczyć komputer?Linki sponsorowane

Banki ostrzegają, ze pojawiła się nowa odmiana niebezpiecznego wirusa, o którym niedawno było bardzo głośno. Mowa o Zeusie. Tym razem złodzieje wykradają poufne dane- loginy, hasła do bankowości elektronicznej za pomocą fałszywego e-maila z informacją o dokonanym zakupie, płatnością kartą kredytową. Niczego nieświadomi klienci banku otwierają ów wiadomość, następnie plik w formacie PDF, który ma być potwierdzeniem transakcji i tak właśnie ich system zostaje zaatakowany.

Wszystko wygląda naprawdę niewinnie, podczas gdy tymczasem wirus instaluje się na komputerze w programie Acrobat Reader w wersji 9.0 i starszych. W nich bowiem istnieje luka w bezpieczeństwie. Dlatego też banki zachęcają do uaktualniania oprogramowania.

Wirus, który atakuje system jest mutacją Zeusa kub SpyEye. Trudno je wykryć przy pomocy skanerów antywirusowych. Klienci banków zostali uprzedzeni o zagrożeniu. Na stronach ING Banku Ślaskiego oraz Kredyt Banku widnieje informacja o nowym wirusie.

Jak można obronić się przed atakiem wirusa? Przede wszystkim nie należy otwierać podejrzanie wyglądających wiadomości. Jeśli już dojdzie do ataku niezbędna jest szybka reakcja – zmiana haseł dostępu do bankowości elektronicznej, e-maila, komunikatorów, portali społecznościowych. Operacji tych należy dokonywać na innym komputerze.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
Nowa odmiana wirusa Zeus atakuje - jak zabezpieczyć komputer?, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
13 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Nowa odmiana wirusa Zeus atakuje – jak zabezpieczyć komputer?

    Ja zmieniam hasło dostępu do konta co 3 tygodnie ale uważam że to nie uchroni mnie przed atakami. Takie wirusy tworzą najlepsi programiści na świecie….

    gosia
    13 kwietnia 2011 o 16:26

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto młodzieżowe Bank Pekao SA

Informacje i opinie o koncie młodzieżowym w banku Pekao S.A Powszechną praktyką wśród banków jest tworzenie kont na ludzi młodych....

Zamknij